Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD wybiła z omawianego wczoraj Inisde Bara dołem, czyli odrzuciła ważną strefę oporu i znalazła się ponownie pod linią szyli hipotetycznej formacji głowy z ramionami. W ten sposób został zanegowany scenariusz z dobudowaniem fali piątej do powstającego impulsu. W grze pozostają dwa scenariusze. W pierwszym, ostatnia trójka wzrostowa jest falą B w korekcie nieregularnej i oglądany obecnie spadek jest jej falą C. W tym przypadku para powinna zretestować kluczową strefę wsparcia, która zaczyna się od poziomu 1,1580. Po jej odrzucenie powinniśmy zobaczyć wzrosty w ramach fali 3C. W drugim, para zakończyła korektę prostą i zobaczymy albo kontynuację spadków, albo falę B większej struktury korekcyjnej. Bazowym scenariuszem do momentu pokonania kluczowej strefy wsparcia, pozostaje ten wzrostowy.

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para pokonała obie linie, czyli Tenkan i Kijun D1 i powoli zmierza w kierunku SSB D1 gdzie znajduje się wsparcia wyznaczone na bazie linii SSB W1 i Tenkan W1. Właśnie w tym miejscu spodziewam się reakcji popytu i zapoczątkowanie wzrostowej fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD buduje wspomnianą wczoraj drugą “nogę” korekty prostej (na obecną chwilę). Para dotarła ponownie do linii poprowadzonej po szczytach i strefy wsparcia opartej na potencjalnej fali B w korekcie nieregularnej fali pierwszej. Teraz możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym para upora się ze wsparciem i zakończy w ten sposób albo całą korektę wzrostową, albo jej falę A. W drugim, oglądany spadek, odbywa się w ramach fali czwartej i po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali piątej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że spadek jaki oglądany był następstwem odrzucenia linii Kijun Mn (przerywana linia). Para odbiła się od niej oraz Tenkan D1 i zmierza w kierunku Kijun D1 oraz chmury. Tam korekta (jeżeli to korekta) powinna się zakończyć. Pojawi się wtedy okazja do szukania pozycji pod zagranie na wzrostową falę piątą.


USD/JPY

Parze USD/JPY udała się wreszcie uporać ze strefą oporu usytuowaną na ostatnim szczycie. Tym samym para rozwija falę trzecią. Kolejną przeszkodą dla wzrostów jest poziom 113,800 gdzie zaczyna się szeroka na 100 pisów strefa podażowa. Ewentualna korektę z obecnych poziomów do pokonanego oporu, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod ewentualną falę piątą, albo kontynuację ruchu w ramach fali trzeciej.

Na wykresie Ichimoku, para pokonała przedłużoną, płaską linię SSB W1 czym otworzyła sobie drogę do dalszych wzrostów. Para oddaliła się znacząco od linii Tenkan i KIjun, dlatego obecnie nie ma możliwości na otwieranie pozycji. Pozostaje obserwacja i czekanie na ewentualną korektę w kierunku Tenkan D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here