Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pokonała wczoraj górne ograniczenie strefy oporu i dotarła do oporu jakim jest dolne ograniczenie trójkąta. Impuls wzrostowy został zakończony i spodziewam się korekty w ramach fali 2B. Jeżeli przyjrzymy się wykresowi na niższym Tf zobaczymy, że uformowała się formacja RGR i wczoraj nastąpiło wybicie linii szyi. Korekta w ramach fali 2B może być ruchem powrotnym do niej i stanowić świetną okazję pod zagranie na falę 3C. Jeżeli jednak para będzie kontynuowała wzrosty z obecnych poziomów, to może powstać trójka wzrostowa, czyli fala A i dopiero po jej zakończeniu zobaczymy korektę w ramach fali B.

Na wykresie dziennym Ichimoku widzimy, że para po re-teście linii Kijun, dotarła do ważnej strefy oporu, którą stanowią linia SSA z wykresu dziennego i linia SSA Mn. Pokonanie tych oporów otwiera drogę do wzrostów w kierunku linii Tenkan W1 (200 pisów powyżej ceny). Jeżeli powstanie korekta obecnych wzrostów i ponowny re-test Kijun D1, będzie można szukać pozycji pod falę 3C. Jeżeli para pokona linię z marszu, re-test SSA Mn będzie rówież dobrą okazją do zagrania na wzrosty. Sentyment zupełnie nie przeszkadza w szukaniu longów. Od dłuższego czasu mamy równowagę w otwieranych pozycjach.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Na wykresie GBP/USD zupełnie nic się nie dzieje. Para obroniła dolne ograniczenie formacji jaka powstała w ostatnim czasie i zatrzymała się pomiędzy dwoma poziomami. Pokonanie któregoś z nich powinno wskazać kierunek na najbliższe sesje. Obecnie oglądana struktura może utworzyć korektę prostą ostatniej fali wzrostowej i będzie okazją do zagrania na falę 3C. Do tego jednak droga daleka. Pozostaje obserwacja.

Całą sytuację troszkę lepiej widać na wykresie Ichimoku. Para po odrzuceniu przedłużonej linii Kijun W1 i SSB W1, znalazła się pomiędzy Tenkan I kijun D1. Wybicie ponad Kijun pozwoli myśleć o ruchu w kierunku SSA D1. Również jej re-test będzie okazją do zagrania na wzrosty. Spadek poniżej Tenkan, jej re-test i odrzucenie wcieli w życie scenariusz spadkowy.


USD/JPY

Para USD/JPY kończy powoli impuls wzrostowy. Do jego zakończenia potrzeba fali piątej, czyli jeszcze jednego małego ruchu w górę. Obecnie para znalazła się w zakresie ważnej strefy oporu. Ruch na bazie fali piątej może dotrzeć do jej górnego ograniczenia. Tam powinna pojawić się reakcja podaży i powstać w zależności od scenariusza, albo fala 2B, albo spadek w ramach fali C.

Na wykresie Ichimoku, para zatrzymała wzrosty na linii Tenkan W1 i do momentu jej pokonania nie ma mowy o kontynuacji ruchu na północ. Na wykresie dziennym para wyszła powyżej Kijun i właśnie ją testuje od góry. Cały czas liczę na dokończenie impulsu i dopiero wtedy będzie można określić przy ewentualnej korekcie, z którym scenariuszem możemy mieć do czynienia. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here