Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie udało się parze EUR/USD wyjść na stałe ponad poziom 1.1700/710. Pojawiła się kontra podaży, która sprowadziła wykres poniżej tego poziomu. Obecnie oglądamy re-test pokonanej strefy i wydaje się, że zostanie ona odrzucona. Jeżeli tak się stanie, kolejnym miejscem gdzie powinna pojawić się reakcja popytowa, jest lokalne wsparcie, które jest równocześnie linią czyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. W miejscu tym przebiega również przyspieszona linia trendu, która wzmocni poziom wsparcia. Pokonanie wspomnianej strefy doprowadzi do testu kluczowego poziomu wsparcia w okolicach poziomu 1.1450.

Jak widzimy na wykresie sentymentu, cały ostatni spadek został wykorzystany do zamykania shortów i otwierania longów. Jeżeli tendencja się utrzyma i zobaczymy reakcje popytową na wspomnianą linię szyi, będzie można rozważać otwarcie pozycji zgodnej z trendem.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Coś w rodzaju formacji klina rysuje się na parze GBP/USD. Para po ataku na opór jakim był ostatni szczyt, zawróciła. Powstało mocne momentum, które sprowadziło wykres pary w okolice dolnego ograniczenia tej formacji oraz testowanej wielokrotnie wewnętrznej strefy wsparcia/oporu. Od reakcji na te poziomy, będzie zależał kierunek w jakim para będzie poruszała się w najbliższym czasie. Obrona poziomów powinna skutkować ponownym ruchem w górę w kierunku górnego ograniczenia formacji. Natomiast jej pokonanie będzie sygnałem, że może to być klin kończący i zobaczymy spadki w kierunku linii trendu, która przebiega w okolicach dolnego ograniczenia strefy wsparcia.

Podobnie jak w przypadku pary EUR/USD, również tutaj na wykresie sentymentu widzimy wzrost pozycji długich i redukcję krótkich. Z otwieraniem pozycji trzeba się jednak wstrzymać do momentu testu wspomnianej wcześniej strefy.


USD/JPY

Na parze USD/JPY oglądaliśmy ostatnio korektę mocnego ruchu w dół, który odrzucił strefę oporu. Powstał Pin Bar i od tego momentu oglądamy spadki. Liczyłem, że spadek ten będzie falą trzecią, ale jej obecny charakter na to nie wskazuje. Być może nastąpi przyspieszenie spadków i wtedy zobaczymy odpowiednie momentum, które powinno poradzić sobie ze strefą wsparcia tuż poniżej. Jeżeli jednak przyspieszenie to nie nastąpi, możemy być świadkami obrony strefy wsparcia i większego ruchu wzrostowego.

Wykres sentymentu nie mówi nam zupełnie nic, dlatego trzeba spokojnie poczekać na dalszy rozwój wypadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here