Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Bardzo mocną reakcję popytu oglądaliśmy wczoraj na parze EUR/USD. Para wróciła ponad linie trendu wzrostowego i wybiła ostatni szczyt. Powstały trzy fale wzrostowe. Fala trzecia dotarła w nocy do strefy oporu. Jeżeli strefa zatrzyma wzrosty, powinna powstać korekta w ramach fali czwartej. Po jej zakończeniu powinniśmy oglądać dalsze wzrosty w kierunku ważnej strefy oporu, która zatrzymywała wzrosty na tej parze od 2015 roku. Strefa zaczyna się w okolicach poziomu 1.440.

Co ciekawe, jeżeli spojrzymy na pozycjonowanie małych graczy to zobaczymy, że cały ruch w górę był wykorzystany do uśredniania pozycji krótkich. Natomiast ci gracze, którzy zajmowali pozycje długie w ramach ostatniego powolnego ruchu w górę, zamykali je.


GBP/USD

Na parze GBP/USD oglądaliśmy wczoraj próbę pokonania ważnej strefy oporu. Po pokonaniu strefy, para dotarła do lokalnego oporu i nastąpiła reakcja strony podażowej. Wykres pary cofnął się. Obecnie oglądamy próby trwałego wybicia ponad strefę. Jeżeli uda się parze pozostać ponad oporem, otworzy się droga do poziomu 1,2950.

Podobnie jak na parze EUR/USD mali gracze w czasie ostatniego wzrostu zamykali otwarte wcześniej pozycje długie i otwierali krótkie. Liczyli zapewne, że strefa oporu obroni się. Ponieważ wykres pary w dalszym ciągu trwale nie pokonał oporu, jeżeli pojawi się mocniejsza reakcja podaży, przyłączę się do strony otwierającej shorty.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

AUD/USD

Para AUD/USD po raz kolejny próbuje sforsować ważną strefę oporu. Pojawiają się liczne świeczki z wąsami od góry odrzucającymi poziom. Cierpliwość strony popytowej może się w końcu skończyć i zobaczymy ruch w dół w kierunku zaznaczonej linii. Na wykresie powstaje coś, co może być formacja głowy z ramionami. Jeżeli nastąpią spadki, to losy pary na najbliższy czas rozstrzygną się przy linii szyi. Jeżeli spadki będą mało dynamiczne i zniosą tylko cześć ruchu w górę jaki oglądamy od tygodnia, będzie szansa na kolejną próbę pokonania oporu. Otworzy się wtedy droga do poziomu 0.7730 gdzie znajduje się kluczowa strefa oporu.

Sentyment pokazuje, że mali gracze od dłuższego czasu zamykają pozycje długie i otwierają krótkie. Tak przynajmniej było do niedawna, bo w czasie ostatniego ruchu w górę nastąpiła redukcja shortów. Niemniej jednak nie jest na tyle duża żeby powstrzymać się przed szukaniem okazji do zajęcia pozycji na spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here