Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd280220

Para EUR/USD kontynuuje mocne wzrosty, które z łatwością pokonały strefę oporu wyznaczoną na ostatnim dołku. Jak pisałem wczoraj, liczyłem na zakończenie fali na linii Kijun D1 i korektę do pokonanej strefy. Tam chciałem szukać pozycji pod drugą nogę wzrostów i ruch w kierunku tygodniowej linii Kijun. Nic takiego nie miało jednak miejsca i para rozwinęła falę do fali trzeciej. Obecnie para walczy z linią Kijun W1. Jeżeli ją pokona to kolejnym celem dla wzrostów będzie płaska linia SSB. Tam powinien zakończyć się impuls. Powstanie wtedy piątka, którą będę starał się wykorzystać do zagrania. Poczekam na ruch re-test pokonanej Kijun W1 i w jej okolicach poszukam pozycji na niższym TF pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy280220

Również para USD/JPY nie zachowała się jak oczekiwałem i nie dała możliwości wejścia w pozycję. Wczoraj pisałem o testowanej linii Tenkan W1 i możliwości korekty w kierunku Tenkan D1 co pozwoliłoby na szukanie pozycji pod kontynuację spadków. Linia została jednak pokonana i para jednym ruchem dotarła to kluczowej linii Kijun W1. Zakładam sobie dwa scenariusze pod zagranie. W pierwszym KIjun W1 zostanie wybroniona, co powinno skutkować korektą w kierunki pokonanej Tenkan W1. Tam poszukam pozycji pod kolejną falę spadkową. W drugim, para pokona Kijun W1 i zakończy impuls w okolicach wsparcia wyznaczonego na dołkach. W tym przypadku będę starał się wykorzystać ruch w kierunku płaskiej linii SSB cienkiej chmury wzrostowej, która powinna zgrać się z linią Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here