Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd280120

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Para dotarła do wsparcia, które można wyznaczyć na płaskiej i długiej linii SSB. Wydawało mi się, że pięciofalowa struktura ostatniej fali została zakończona i zobaczymy reakcję na strefę. Nic takiego jednak nie ma miejsca. Para wydłuża falę piątą co zaowocowało pokonaniem wsparcia. Od wczoraj widzimy re-test pokonanego poziomu. W dalszym ciągu ogólny obraz pary nie uległ zmianie. Możemy sobie założyć dwa scenariusze. W pierwszym para za moment zakończy falę c fali A. Oznacza to ruch w górę i budowę fali B. Po jego zakończeniu zobaczymy spadki i pełną realizację zasięgu wynikającego z formacji głowy z ramionami. Drugi scenariusz zakłada, wydłużenie fali spadkowej i test strefy popytowej znajdującej się w okolicach poziomu 1.0980. Obecnie pozostaje z boku i czekam na budowę fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd280120

Para GBP/USD licząc od dołka wyrysowała bardzo ładną piątkę wzrostową, która zakończyła się mocną falą b korekty nieregularnej. Mocny ruch spadkowy, który jest jej falą c, wpisuje się własnie w formację trójkąta. Trójkąt powoli się wypełnia. Obecny ruch spadkowy jest jego falą e. Mamy teraz dwie możliwości. W pierwszej tworząca się formacja jest falą 2B i po jej zakończeniu zobaczymy mocne wzrosty w ramach fali 3C. W drugim scenariuszu, formacja jest falą A większej struktury korekcyjnej. Oznacza to, że wybicie z trójkąta będzie falą B i po jej zakończeniu zobaczymy spadki w ramach fali C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here