Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje zamknięta pomiędzy dwiema strefami. Od góry jest to strefa znajdująca się w okolicach poziomu 1,1830, natomiast od dołu jest to linia szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Od kilku dni para pozostaje w zasięgu Inside Bara utworzonego na podstawie powstałego kilka dni temu Pin Bara. Wybicie z niego powinno pokazać, z którym scenariuszem mamy do czynienia. Wybicie dołem i pokonanie wsparcie, będzie sugerować budowę fali C większej korekty spadkowej. Wybicie górą, to przynajmniej dobudowanie fali piątej ostatniej sekwencji wzrostowej.

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para testuje obecnie linię Tenkan D1. Jej pokonanie doprowadzi do testu Kijun D1. Będzie to okazja do szukania pozycji długiej pod scenariusz wzrostowy, czyli grę na falę 5. Jeżeli jednak Kijun zostanie pokonana, para powinna zmierzać w kierunku bardzo bronionej ostatnio SSA Mn, która znajduje się ok 150 pisów pod ceną.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD porusza się od kilku dni w Inide Barze, którego świecą matką jest formacja objęcia. Obecnie para testuje zniesienie 50 procent świecy spadkowej i jeżeli je odrzuci będzie można zakładać budowę spadkowej fali c. Do momentu pokonania linii poprowadzonej po szczytach, scenariuszem bazowym jest ten z kontynuacją wzrostów w ramach fali piątej.

Na wykresie Ichimoku para re-testowała od dołu linię Tenkan D1, która znajduje się dokładnie na poziomie linii Kijun Mn. Linia została wstępnie odrzucona. Kolejnym celem dla ceny powinna być Kijun i SSA D1. Odrzucenie linii będzie okazją do szukania pozycji pod falę piątą, lub po układ 1212.

Niewiele zmieniło się jeżeli spojrzymy na parę USD/JPY. Wczorajsze stopy procentowe nie wpłynęły zupełnie na wykres pary. Para po dotarciu do kluczowej strefy oporu, wstępnie ją odrzuciła i od tego momentu oglądamy korektę. Najbliższym wsparciem dla ceny, jest szczyt fali B ostatniej korekty spadkowej. Jeżeli przyjmiemy, że para buduje piątkę wzrostową, to taki ruch powinien odbywać się w ramach fali czwartej.

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para odbiła od przedłużonej linii SSA W1 i KIjun W1 i powoli zmierza w kierunku Tenkan D1. Jej re-test będzie wstępną okazją do szukania pozycji pod falę piątą. Na wykresie H4 para testując Tenkan D1, powinna dotrzeć do chmury wzrostowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here