Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD pokonała wczoraj linię trendu i wsparcie, które stanowiło linie szyi dla formacji głowy z ramionami. Należy spodziewać się jej realizacji i kontynuacji spadków w kierunku poziomu 1.1680 gdzie znajduje się strefa popytowa, a następnie w okolice poziomu 1.1600. W najbliższych godzinach możliwy jest ruch powrotny w kierunku pokonanych stref wsparcia, teraz oporu.

Taki re-test linii szyi powinien być dobra okazją do szukania pozycji w kierunku realizacji pełnego zasięgu dla RGR. Patrząc na wykres sentymentu nie widzimy żadnych zmian. Gracze posiadający długie pozycje nie reagują na ostatnie spadki, więc ani nie uśredniają jeszcze swoich pozycji ani też ich nie redukują. Nie przybywa również pozycji krótkich. Sytuacja ta może ulec zmianie w czasie ruchu powrotnego do przełamanych ostatnio stref i po ich odrzuceniu pojawi się okazja do shorta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD cały czas zmaga się ze strefą wsparcia. Ruch jaki powstał od szczytu można oznaczyć jako korektę prostą, gdzie fala C jest trójkątem. Wyraznie widać, że zakres ruchu powoli się zmniejsza. Dwa warianty można wziąć pod uwagę. Pierwszy, że jest to faktycznie zakończenie fali C korekty prostej i powinniśmy z tych poziomów zobaczyć w najbliższym czasie mocną reakcję popytu i ruch w kierunku szczytu. Drugi, że powstały trójkąt jest zakończeniem fali B i po jego korekcie powstanie większy ruch spadkowy w ramach fali C.

Wykres sentymentu pozwala na szukanie pozycji długich. Widzimy ciągły wzrost longów i niezmienny poziom shortów. Jeżeli para odrzuci mocniejszą formacją testowane obecnie strefy, będzie można rozważać otwarcie pozycji w kierunku wariantu pierwszego. Jeżeli strefy zostaną  jednak pokonane, ich re-test i zmiana sentymentu, pozwolą na szukanie pozycji pod zagranie na falę C.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu pozostaje wewnątrz Inside Bara. Wczoraj para obroniła ważną strefę wsparcia i od tego momentu oglądamy wzrostu, które dotarły do linii poprowadzonych po ostatnich szczytach. Ich kolejne odrzucenie powinno spowodować większy ruch spadkowy i pokonanie wspomnianej strefy popytowej. Ruch w kierunku poziomu 110.600 będzie bardzo prawdopodobny. Jeżeli jednak linie zostaną pokonane, otworzy się droga w kierunku poziomu 114.00.

Wykres sentymentu pozwala na otwieranie shortów, jednak ze względu na panujący trend, pozostaję z boku i czekam na pokonanie wspomnianej linii albo obronionego wczoraj wsparcia.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here