Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd270819

Para EUR/USD po utworzeniu formacji fałszywego wybicia, dotarła do dziennej linii Kijun. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki. Obecnie para dotarła do górnego ograniczenia Inide Bara, z którego dwa dni temu wybiła się górą. Jeżeli poziom zostanie odrzucony, to para powinna dorysować wzrostową falę c w korekcie prostej (zakładam cały czas, że impuls jaki powstał po odrzuceniu tygodniowych linii Tenkan i Kujun, będzie miał swoją kontynuację). Celem dla fali c korekty, będzie linia Tenkan W1. Przy jej ewentualnym odrzuceniu, będzie można szukać pozycji na niższym TF pod kontynuację spadków. Drugim mój scenariusz, traktuje powstałą falę po wybiciu z IB jako falę c w korekcie nieregularnej. W tym przypadku, ruch jaki oglądamy od wczoraj, może być początkiem kolejnej fali spadkowej. Jeżeli para zejdzie jeszcze niżej (pod Tenkan D1), będzie można szukać pozycji po jej re-teście od dołu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy270819

Formacja Fakey, jaka pojawiła się wczoraj na wykresie pary USD/JPY (odbicie od kluczowej strefy wsparcia), doprowadziła do wzrostu w kierunku dziennej linii Tenkan. Obecnie para testuje linię od góry. Jeżeli linia zostanie odrzucona, to para powinna zmierzać w kierunku linii Tenkan W1 i Kijun D1. Jeden z moich scenariuszy zakłada taki właśnie ruch, który powinien odbywać się w ramach fali c korekty nieregularnej. Przypomnę, że cały czas zakładam, że spadek jaki pojawił się po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun będzie miał swoją kontynuację. Jeżeli para dotrze do linii Tenkan W1 i ją odrzuci, będzie można na niższym TF szukać pozycji pod kolejną falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here