Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Zgodnie ze scenariuszem przedstawionym w zeszłym tygodniu, para EUR/USD dotarła so dolnego ograniczenia formacji trójkąta i górnego ograniczenia strefy oporu, tym samym dopełniając impuls wzrostowy. Liczę na odrzucenie obecnie testowanych poziomów korektę w kierunku zniesienia 50 procent fali impulsu, czyli w okolice najbliższego wsparcia. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali 2B i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuację odbicia w ramach fali 3C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linię Tenkan i KIjun D1. Wzrosty dotarły do linii SSA D1 i oporu jakim jest linia SSA Mn. Ponieważ impuls został zakończony, a para ma do pokonania mocny opór, liczę na korektę w ramach dali 2B i przynajmniej re-test linii Kijun D1. W tych rejonach będzie można szukać pozycji długiej pod zagranie na falę 3C. Sentyment pozostaje neutralny, dlatego nie powinien przeszkadzać w takim zagraniu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Na parze GBP/USD bez większych zmian. Para nie dała rady pokonać dolnego ograniczenia strefy oporu. Odrzucenie poziomu skutkowało ruchem w kierunku dolnego ograniczenia stryktury jaka tworzyła się przez ostatnie tygodnie (trójkąt/kanał). Poziom jest obecnie testowany. Jego pokonanie powinno doprowadzić to kontynuacji spadków. Niemniej jednak, impuls jaki powstał po odrzuceniu poziomu wsparcia, co skutkowało powrotem do struktury, jest na tyle mocny, że powinien mieć swoją kontynuację. Dlatego liczę na kolejną falę wzrostową i ruch w kierunku poziomu 1.3040.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu przedłużonej linii Kijun i SSA W1 dotarła do Kijun D1. Linia została odrzucona, co skutkowało ruchem w kierunku linii Tenkan D1. W miejscu tym znajduje się również przedłużona linia SSB W1. Zakładam dwa scenariusze. W pierwszym para broni obecnie testowanych poziomów i atakuje linię Kijun. Jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku SSA D1. W drugim, poziomy zostają pokonane i mamy powrót do spadków. W tym przypadku każdy re-test wspomnianych linii od dołu będzie można wykorzystać do szukania pozycji krótkiej.


USD/JPY

Para USD/JPY powoli kończy piątkę wzrostową. Obecnie oglądany spadek powinien być falą czwartą i po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną próbę wzrostów w ramach fali piątej. Dopełnienie impulsu powinno uruchomić jeden ze scenariuszy jaki przedstawiłem w zeszłym tygodniu. Dla przypomnienia pierwszy zakłada zakończenie korekty prostej i powstały impuls traktuje jako falę 1A. W drugim, powstała piątka jest falą C w korekcie nieregularnej i po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację spadków.

Na wykresie Ichimoku para dotarła do linii SSA D1 oraz Tenkan W1. Linie stanowią mocny opór, dlatego po dokończeniu impulsu spodziewam się fali korekcyjnej w okolice linii Tenkan D1 i SSB D1. Ich odrzucenie pozwoli na szukanie pozycji pod wzrosty. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here