Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Fałszywe wybicie z Inside Bara jakie powstało dwa dni temu na parze EUR/USD zwiastowało możliwość wystąpienia większej korekty spadkowej. Tak się jednak nie stało i ruch spadkowy zatrzymał się na lokalnym wsparciu. Powstało mocne momentum, które pokonało strefę oporu w okolicach poziomu 1.1700. Droga do kontynuacji wzrostów w kierunku 1.1900 zostało otwarta. Co prawda można spodziewać się korekty do wspomnianego wsparcia, ale do momentu jak nie zostanie ono pokonane, obowiązuje kierunek wzrostowy.

Na wykresie sentymentu oglądamy prawidłową reakcję graczy i ruch w górę był wykorzystany do otwierania longów i zamykania shortów. Korekta spadkowa do wsparcia w okolicach poziomu 1.1700 może być okazją do szukania pozycji na kontynuację wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD obroniła wczoraj dolne ograniczenie strefy wsparcia. Powstała formacja Fakey, która była dobrą okazją do zajmowania pozycji długiej. Wykres pary uporał się z oporem w okolicach poziomu 1,3100. Jeżeli powstanie korekta do pokonanego oporu/wsparcia, będzie można ją wykorzystać do otwierania pozycji zgodnej z trendem wzrostowym. Jeżeli spojrzymy na wykres pod kątem falowym, to dostrzeżemy trzy podfale w ostatnim ruchu w górę. Ewentualna korekta powinna odbywać się w ramach fali czwartej. Po jej zakończeniu powinien nastąpić ruch w ramach fali piątej w kierunku poziomu 1,3180, który jest górnym ograniczeniem powstającego klina.

Pod taki scenariusz pozycjonują się mali gracze otwierając pozycje krótkie. Ponieważ na wykresie sentymentu widzimy równocześnie zamykanie longów, pozostaje obecnie z boku.


USD/JPY

Pisałem wczoraj o możliwości powstania piątki wzrostowej, która powinna mieć swoją kontynuację. Na chwilę obecną wygląda na to, że stanowiła ona falę c korekty nieregularnej i była tylko korektą ostatnich spadków. Poziom oporu znajdujący się w okolicach zniesienia 32.8 procent fali spadkowej, został odrzucony mocnym momentu. Należy liczyć się z jego korektą i kontynuacją spadków w kierunku poziomu 109,200.

Na wykresie sentymentu widzimy mocną  redukcję pozycji krótkich i delikatny wzrost długich. Taki układ nie pozwala na szukanie pozycji i pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here