Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD po udanej jak do tej pory obronie wsparcia w okolicach poziomu 1,1140, porusza się niemrawo w górę. Wykres pary został uwięziony w kanale. Górne jego ograniczenie stanowi główna linia trendu rozpoczętego na początku kwietnia. Dolne ograniczenie to linia trendu poprowadzona po ostatnich dołkach. Wczoraj mieliśmy próbę ataku na górne ograniczenie kanału i ważną strefę wsparcia w okolicach poziomu 1,1200. Próba się nie powiodła i wykres wrócił do lokalnego wsparcia. Wybicie z kanału pokaże kierunek w jakim będzie zmierzała para w najbliższych dniach.

Sentyment na parze uległ lekkiej zmianie. Oglądamy spadek pozycji krótkich i przyrost długich. Zgodnie z nim będę szukał okazji do zajęcia pozycji długiej. Dobrym miejscem do tego będzie ponowny test lokalnego wsparcia i dolnego ograniczenia kanału.


GBP/USD

Para GBP/USD pokonała w niedziele linie trendu spadkowego i dotarła do strefy oporu, gdzie uaktywniała się strona podażowa. Wykres pary dotarł do pokonanej linii trendu i lokalnego wsparcia. Pojawił się pinbar odrzucający te poziomy. Na jego podstawie powstał insidebar, w którym wykres pozostaje od kilku godzin. Wybicie z niego górą pozwoli na ponowny atak na strefę oporu. Jeżeli taki atak powiedzie się, otworzy się droga do dalszych wzrostów. Kolejna strefa oporu znajduje się w okolicach 1,2850.

Jak widzimy na powyższym screenie, mali gracze własnie pod wspomniany scenariusz otwierają pozycję. Pozostaje się przyłączyć i szukać longa. Najlepszym miejscem do tego będzie ponowny re-test lokalnej strefy wsparcia. Być może pojawi się fałszywe wybicie z insidebara co pozwoli na wejście w pozycje.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

USD/JPY

Para USD/JPY pokonała linię trendu spadkowego bardzo ładną falą impulsu. Korekta jaka po niej powstała była bardzo mała i nie pozwoliła na szukanie pozycji na kontynuacje ruchu w górę, czyli na falę 3C. Powstały trzy falę w górę jako kontynuacja ruchu. Wykres pary dotarł do bardzo ważnej strefy oporu. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 114,300. Mogą powstać dwa scenariusze dla dalszego ruchu. Pierwszy to spadek z obecnych poziomów do linii trendu wzrostowego i jeszcze jedno podejście pod opór. Drugi, to powstanie korekty nieregularnej i spadek w okolice fali a. Oba poziomy będą okazją do szukania pozycji.

Sentyment wyrażnie pokazuje, że mali gracze liczą na nieudany atak na strefę oporu i otwierają shorty. Jeżeli na obecnych poziomach pojawi się jakiś układ odrzucający poziom oporu, będę szukał shorta.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here