Naga Markets
“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/JPY

usdjpy270519a

Para USD/JPY po wyrysowaniu impulsu spadkowego, dotarła do wsparcia znajdującego się w okolicach poziomu 109,400. Wsparcie to pokrywa się z tygodniową linią Kijun. Na tym etapie można było brać dwa scenariusze pod uwagę. Pierwszy spadkowy, w którym powstały impuls jest falą 1A i drugi wzrostowy, w którym impuls jest falą c w korekcie nieregularnej. Para po odrzuceniu wspomnianego wsparcia ruszyła w górę, docierając do strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 110,800. Tuż pod oporem powstał Inside Bar, z którego para wybiła dołem, tym samym odrzucając wspomnianą strefę. Na wykresie Ichimoku widzimy, że opór stanowiła linia Tenkan W1. Powstała piątka spadkowa, którą będzie można wykorzystać do zagrania pod scenariusz spadkowy. Piątka została zakończona na linii KIjun W1, a obecny ruch wzrostowy powinien być jej korektą. Celem dla takiego ruchu, będzie dzienna linia Tenkan.

usdjpy270519bNa wykresie H4 dokładnie widzimy, powstałą piątkę spadkową. Jeżeli powstała korekta, dotrze do linii Tenkan D1 i płaskiej linii SSB chmury wzrostowej i ją odrzuci, będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę trzecią fali 3C. Bardzo podobną sytuację mamy na parze CAD/JPY. Para dodatkowo wpisuje się w cykle i warto na nią zwrócić uwagę.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/CHF

usdchf270519a

Kolejną parą, na którą warto zwrócić uwagę jest para USD/CHF. Para od szczytu zbudowała impuls spadkowy, który pokonał dzienną linię Kijun, tym samym dając możliwość do zagrania pod kolejną falę spadkową. Powstałą korekta przetestowała Kijun od dołu i miało to miejsce w 17 dniu cyklu. Na wykresie H4 powstał sygnał spadkowy, jakim było wyjście z chmury. Można było wyznaczyć zasięgi opierając się o falę impulsu i jej korektę. Obecnie para dotarła do wsparcia jakim jest przedłużona, płaska linia Tenkan W1, która zbiega się z zasięgiem NT. Para odrzuciła poziom i od tego momentu oglądamy wzrosty. Wspominam o tej parze dlatego, że powstały układ może być falowym 1212. Oznacza to, że oglądany wzrost jest falą 2 fali 1 fali 3C. Przy takim założeniu, para powinna dotrzeć do tygodniowej linii Tenkan, która zbiega się z płaską linią SSB chmury wzrostowej. W przypadku jej odrzucenia, będzie można na niższym TF szukać pozycji pod kontynuację spadków w ramach fali 3C. Wyjście pary powyżej Tenkan W1 neguje scenariusz spadkowy. Będzie można wtedy mówić o korekcie prostej impulsu wzrostowego, który budował się od marca.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here