Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Na parze EUR/USD widzimy, że scenariusz zakładający budowę trójkąta korekcyjnego w ramach fali czwartej, został zanegowany. Jeszcze wczoraj można było liczyć, że mamy do czynienia z falą e jako fałszywym wybiciem, ale brak reakcji popytu na dolnym ograniczeniu strefy wsparcia, doprowadził do pogłębienia spadków. Kolejny scenariusz zakłada budowę korekty prostej. Przy takim założeniu, strefa pobytowa do której para dotarła, nie powinna być pokonana. Całkiem możliwe, że zobaczymy jeszcze test dolnego ograniczenia strefy i tam spadki powinny zakończyć się kończąc falę C. Pokonanie wspomnianego poziomu neguje scenariusz wzrostowy. W tym przypadku będziemy mieli rozwijającą się falę trzecią i być może zmianę trendu w średnim terminie.

Na wykresie dziennym Ichimoku bez większych zmian. Dostaliśmy dodatkowe potwierdzenie spadków w postaci wyjścia linii Chikou z chmury, która jest już maksymalnie oddalona od ceny. Linie Tenkan i Kijun maja jeszcze przed sobą przeszkodę w postaci linii Senkou Span A. Na wykresie tygodniowym, na poziomie 1.2050 przebiega płaska linia Kijun, która powinna przyciągnąć cenę. Własnie tam, jeżeli oczywiście cały ten układ spadkowy ma być korektą, zakładam zakończenie fali C i powrót do wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD nie się nie zmieniło od wczoraj. Para znajduje się tuż pod wewnętrznym poziomem oporu. Ostatnie trzy świeczki to ruch boczny, który falowo powinien być fala czwartą impulsu spadkowego. Po jego zakończeniu, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku pokonanej, przyspieszonej linii trendu. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali 2B.

Na wykresie Ichimoku również bez większych zmiana. Para po wejściu w malutką chmurę odrzuciła wczoraj Pin Barem linię Senkou Span A i powoli próbuje wyjść z chmury dołem. Linia Chikou poradziła sobie z węzłem linii i ma wolną drogę w kierunku płaskiej Senkou Span B. Kijun i Tenkan nie dały na razie sygnału spadkowego. Połączyły się i idą poziomo. Sentyment stał się neutralny i pozwala na otwieranie shortów. Powstanie korekty w ramach fali 2B, będzie dobra okazją do szukania wejścia na niższym TF z celem w postaci fali 3C.


USD/JPY

Ponieważ nie za wiele dzieje się również na parze USD/JPY, krótkie spojrzenie na wykres tygodniowy. Jeżeli założymy, że wzrosty od dołka z 2016 roku są impulsem, to obecnie powinniśmy oglądać jego korektę. Ostatnia fala spadkowa powinna być falą C a obecny wzrost początkiem fali 3C. To oczywiście tylko scenariusz i równie dobrze ostatnia fala wzrostowa jest tylko korektą dla układu spadkowego 1212, ale do momentu jego zanegowania jest całkiem prawdopodobnym scenariuszem. Fala wzrostowa to obecnie układ 1A2B3C. Czekamy na zakończenie fali 3Cm która może dotrzeć w rejony poziomu 110,00.

Na wykresie Ichimoku parze udało się pokonać linię Senkou Span B i wybić górą z chmury spadkowej, co jest słabym sygnałem kupna. Chikou udało się wejść w chmurę a maksymalne oddalenie jej od ceny potwierdza siłę trendu. W dalszym ciągu liczę na korektę w kierunku płaskiej linii Tenkan i tam poszukam odpowiedniego setupu do zagrania pod falę 5 (założenie, że obecny wzrost jest impulsem, a nie korektą ABC).

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here