Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd270319

Nie za wiele zmieniło się od wczoraj na parze EUR/USD. Para zatrzymała się wczoraj na górnym ograniczeniu strefy wsparcia, budując falę czwartą impulsu spadkowego. Mieliśmy wczoraj dwie możliwości, czyli zakończenie trójki spadkowej i budowę dali b korekty, albo właśnie dokończenie piątki spadkowej. Obecnie para zatrzymała się w okolicach dolnego ograniczenia strefy. Spodziewam się odbicia i budowy fali 2b. Miejscem docelowym dla takiego ruchu powinno być górne ograniczenie kanału spadkowego. Jeżeli powstała piątka nie jest falą c w korekcie nieregularnej to powinniśmy zobaczyć jej kontynuację w ramach fali 3c. Wyjście powyżej linii kanału, zaneguje scenariusz spadkowy.

eurusd270319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znalazła się pod wszystkimi liniami. Wczoraj testowaliśmy dzienną Kijun, która została odrzucona. Obecnie jesteśmy w 7 dniu cyklu, więc ewentualna korekta może potrwać około dwa dni i ponownie przetestować pokonaną linię Tenkan W1. Na wykresie H4 para powinna wtedy odbić od chmury i dać sygnał do zagrania pod spadkową falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd270319

Niewiele dzieje się na parze GBP/USD. Od przeszło tygodnia para porusza się w trendzie bocznym. Para została zamknięta w Inside Barze opartym o świeczkę tygodniową, i dopiero wybicie z niego powinno pokazać kierunek na najbliższe dni. Obecnie para po re-teście strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3070, wyrysowała piątkę wzrostową, która zakończyła się na wewnętrznej linii oporu. Jeżeli nie jest to piątka od fali c korekty nieregularnej, to spodziewam się jej korekty i kontynuacji wzrostów. Para testuje wsparcie i jeżeli je odrzuci będzie można szukać pozycji pod zagranie na kolejną fale wzrostową. Wyrażne zejście niżej zaneguje scenariusz wzrostowy.

gbpusd270319ichi

Na wykresie Ichimoku para odbiła mocno od tygodniowej linii Tenkan, po czym pokonała Kijun D1. Od dwóch dni linia ta jest testowana od góry. Mamy dwie świeczki niezdecydowania, które mogą tworzyć falą 2b. Na wykresie H4 poziom ten jest również płaską linią SSB. Jeżeli para odrzuci linię i wyjdzie ponad chmurę, będziemy mieli sygnał do zagrania na kolejną falę wzrostową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here