Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd270220

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane odrzuceniem strefy wsparcia rozciągającej się w okolicy poziomu 1,0800. Ruch jaki oglądamy od szczytu jest na razie trójką i liczyłem, że odbicie będzie falą czwartą, tworzącej się piątki spadkowej. Żeby tak było, to para powinna odrzucić strefę podażową, którą wczoraj testowała. Na razie nic takiego nie ma miejsca i para próbuje wyjść powyżej strefy. Jeżeli się to uda, to scenariusz z budową piątki przestanie obowiązywać, a do gry wejdzie scenariusz wzrostowy. Pokonanie oporu i jego re-test od góry pozwoli na szukanie pozycji pod minimum falę c. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Kijun i chmura spadkowa. Tworząca się fala wzrostowa, powinna w takim przypadku dotrzeć do linii Kijun D1, która znajduje się tuż powyżej obecnych poziomów. Jej odrzucenie i ruch w kierunku poziomu 1,0880 będzie pierwszym sygnałem do zainteresowania się wykresem H4 i szukanie ewentualnego sygnału do zagrania pod kontynuację odbicia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy270220

Para USD/JPY zanegowała wcześniej scenariusz z budową piątki wzrostowej. Ostatecznie wzrosty zakończone na strefie oporu (okolice poziomu 112,000) są trójką. Odrzucenie strefy spowodowało powstanie impulsu, który zakończył się na tygodniowej linii Tenkan i wsparciu wyznaczonym na ostatnim szczycie. Będę starał się wykorzystać powstały impuls i zagrać pod jego kontynuację czyli pod minimum falę c. Jeżeli para obroni testowaną obecnie strefę, to ruch w kierunku linii Tenkan D1 będzie pierwszą do tego okazją. Jeżeli jednak para pokona Tenakn W1 to jej re-test będzie jeszcze lepszą do tego okazją. Celem dla takiego ruchu będzie tygodniowa linia Kijun.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here