Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd270219

Troszkę skomplikowała się sytuacja na parze AUD/USD. Ostatni impuls spadkowy jaki powstał od szczytu można było uznać albo za pierwszą falę kolejnej fali spadkowej, albo falę c w korekcie nieregularnej powstałego impulsu wzrostowego (ostatni dołek i mocne odbicie pin barem). W pierwszym przypadku, powstała kilka dni temu mocna świeczka podażowa, mogła być początkiem spadkowej fali trzeciej. Jednak, nic takiego nie miało miejsca i para po raz kolejny ruszyła w górę, budując falę c w korekcie impulsu spadkowego (na chwilę obecną, bo przyspieszenie wzrostów, czyli budowa fali trzeciej, a nie fali c, uruchomi scenariusz wzrostowy). Jeżeli para odrzuci najbliższą strefę oporu, która rozciąga się w okolicach poziomu 0,7200, będzie można rozważać szukanie pozycji pod spadki i realizacje hipotetycznej formacji głowy z ramionami (obecna korekta tworzy jej prawe ramię). Jeżeli jednak, para ruszy w górę, przełamując wspomnianą strefę, to do gry wejdzie scenariusz zakładający budowę dużej, wzrostowej fali 3C.

audusd270219ichi

Na wykresie Ichimoku ostatnie spadki zatrzymały się na płaskiej, tygodniowej linii Kijun. Powstałe odbicie, dotarło do linii Kijun D1 co oznacza, że para została zamknięta pomiędzy liniami tworząc Inside Bar. Dopiero pokonanie któregoś z ograniczeń pozwoli na rozwinięcie ruchu i “włączenie” odpowiedniego scenariusza. Mocne zejście w dół i pokonanie Kijun W1 będzie równoznaczne z pokonaniem linii szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Re-test od dołu linii, będzie okazją do szukania pozycji pod spadkową falę 3C (scenariusz podstawowy).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy270219

Na parze USD/JPY trwa marazm, a para pozostaje zamknięta w Inside Barze, który buduje się tuż pod strefą oporu. Para od dłuższego czasu porusza się w kanale wzrostowym, a wspomniany IB powstał po odrzuceniu górnego jego ograniczenia. Jeżeli para wybije z IB górą, to powinna dokończyć piątkę w ostatniej podfali i ponownie zbliżyć się lub przetestować górne ograniczenie kanału. Jeżeli jednak para wybije z konsolidacji dołem, pokonując testowane obecnie wsparcie, to powinniśmy zobaczyć test dolnego ograniczenia kanału i zakończenie sekwencji wzrostowej, albo jej pierwszej części. Pokonanie linii poprowadzonej po dołkach będzie można uznać za początek kolejnej fali spadkowej, czyli fali 3C lub fali B większej struktury korekcyjnej.

usdjpy270219ichi

Na wykresie Ichimoku para zamknęła się pod linią Tenkan D1, a to może oznaczać początek ruchu w kierunku linii Kijun. Dla pary najważniejsza jest jednak linia KIjun z wykresy tygodniowego, która znajduje się w okolicach poziomu 109,600, czyli płaskiej SSB z wykresu dziennego. Jeżeli zostanie ona pokonana, to prawdopodobnie zakończy się korekta ostatnich spadków i zobaczymy spadkową falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here