Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd270120

Para EUR/USD zgodnie ze scenariuszem kontynuuje spadki. Para po wyrysowaniu pierwszej piątki spadkowej, o której pisałem w zeszłym tygodniu, pokonała linię Tenkan W1 i linię szyi formacji głowy z ramionami. Po re-teście i odrzuceniu wspomnianych linii, para ruszyła w dół w kierunku wsparcia jakie można wyznaczyć na płaskiej i długiej linii SSB chmury wzrostowej (poziom 1.1000). Ostatnia fala spadkowa jest zakończoną piątką, dlatego cała sekwencja od szczytu została zakończona. Mamy więc kolejną trójkę, tym razem spadkową. Możemy sobie wyznaczyć kolejne scenariusze. W pierwszym, para zakończyła falę a fali B dużej struktury korekcyjnej. Oznacza to, że para ruszy teraz w kierunku linii Kijun i chmury budując falą b. Po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację spadków w ramach fali cB. W drugim scenariuszu, para ruszy w kierunku Kijun i na niej zakończy wzrosty, budując falę czwartą impulsu spadkowego. Trzecim scenariuszem jest ten zakładający budowę układu 1212.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy270120

Również para USD/JPY zachowała się zgodnie ze scenariuszem. Po wyrysowaniu impulsu wzrostowego, który pozwolił na wybicie ponad strefę oporu wyznaczoną na ostatnim szczycie, para rozpoczęła jego korektę. Pierwszym miejscem gdzie korekta mogła się zakończyć, była pokonana strefa oporu. Optymalnym ruchem o czym pisałem ostatnio, jest ten w kierunku chmury wzrostowej. Znajduje się tam zniesienie 50 procent fali impulsu, linia Tenakn W1 i lokalna strefa wsparcia. Para po pokonaniu wsparcia wyznaczonym na szczycie ruszyła w kierunku wspomnianych poziomów. Obecnie para testuje linie SSA i Tankan W1. Wszystko wydaje się zgodne z planem, jednak powstała fala spadkowa jest za mocna na to żeby zakończyć korektę. Dlatego spodziewam się odbicia i budowy fali b. Po jej zakończeniu zobaczymy falę c, która zakończy korektę i dopiero wtedy poszukam wejścia na tej parze.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here