Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd261018

Para EUR/USD przełamała ważny poziom wsparcia jakim jest 1,1450 i powoli dociera do strefy popytowej umiejscowionej na ostatnim dołku. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 1,1200, a następnie 1,1100. Jeżeli chodzi o scenariusze, jeżeli parze uda się obronić obecny poziom wsparcia i nie dojdzie do testu dołka, to możemy mieć zakończenie fali B w korekcie prostej i powrót do konsolidacji. Na razie ostatnia fala spadkowa jest za wolna żeby być falą trzecią (może się to zmienić po pokonaniu wsparcia), a do tego jest trójką, dlatego taki scenariusz jest możliwy.

eurusd261018ichi

Na wykresie Ichimoku para walczy z linią Kijun Mn. Jej trwałe pokonanie zmieni sentyment na tej parze. Obecnie czekam na re-test linii od dołu co powinno połączyć się z re-testem linii Tenkan D1 i będę szukał wejścia pod kontynuację spadków. Poziom ten wydaje się idealny, ponieważ jeżeli naniesiemy zasięg dla fali pierwszej, to fala NT wypada dokładnie na linii Kijun Mn. Jak wiemy, cena bardzo często wykorzystuje poziomy zasięgów jako wsparcia/opory i tak może być i tym razem.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała linię poprowadzoną po dołkach, ostatni dołek i powoli zbliża się do kolejnego wsparcia. Patrząc na Fale Elliota, możemy ruch ren rozpisać dwojako. Po pierwsze, jako falę c fali B w korekcie prostej i te scenariusz obowiązuje do momentu testu ostatniego dołka. W tym przypadku para obroni wsparcie i zacznie wzrosty w ramach fali C. Po drugie, jako początek fali trzeciej i w tym przypadku dołek powinien być pokonany, a spadki przybrać na sile. Obecnie czekam na re-test pokonanego dwa dni temu wsparcia umiejscowionego na dołku dali ia. Jego odrzucenie pozwoli na zagranie pod kontynuację spadków.

gbpusd261018ichi

Na wykresie Ichimoku para po pokonaniu linii Tenkan W1 i wyjściu z chmury na wykresie dziennym, kontynuuje spadki. Liczyłem na wcześniejszy re-test płaskiej SSB D1 i tam chciałem szukać pozycji, ale nic takiego nie miało miejsca. Obecnie mamy drugą falę spadkową i na jej podstawie buduje scenariusz, który zakłada, że to co widzimy od szczytu nie jest 123, a 1212. Przy takim założeniu, para powinna zbudować korektę dla fali 2 fali 3, a to pozwoli na szukanie pozycji pod właściwą falę 3. Pozostaje czekać.


USD/JPY

usdjpy261018

Para USD/JPY broni w dalszym ciągu linii poprowadzonej po dołkach. Wczoraj powstał naciągany Pin Bar, który może być początkiem ruchu w kierunku ostatnio odrzuconej strefy oporu. Tym samym para może dobudować falę c w korekcie impulsu. Obecnie mamy po impulsie, trójkę wzrostową, trójkę spadkową i pierwszą podfalę wzrostową. Jeżeli powstanie jej kontynuacja to para przetestuje wspomnianą strefę podażową i powinna pojawić się okazja do zagrania pod spadkową falę 3C.

usdjpy261018ichi

Na wykresie Ichimoku, para odbiła od SSA Mn, pokonała Tenkan D1 i obecnie walczy o jej utrzymanie. Jeżeli się to uda, to ruch w kierunku KIjun D1, która jest coraz bardziej płaska, będzie możliwy. Ruch taki powinien jak wspomniałem dopełnić korektę impulsu i dać okazję do szukania pozycji pod kolejną falę spadkową. Wyjście ponad Kijun D1, neguje scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here