Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD pokonała wczoraj lokalna strefę oporu. Na wykresie widzimy, że powstaje impuls wzrostowy, który może być falą C lub początkiem fali 3. Do jego zakończenia brakuje podfal 4/5. Jeżeli takie powstaną, cały ruch powinien zakończyć się testem strefy oporu, która znajduje się w okolicach fali 1A. Charakter ewentualnego ruchu w dół powie nam czy powstały impuls jest początkiem fali 3 czy też jest to fala C.

Sentyment bardzo mocno układa się pod spadki. Mamy mocny wzrost pozycji krótkich i redukcje długich. Dokończenie impulsu w górę i mocne odrzucenie strefy oporu, będzie okazją do szukania shorta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD oglądamy realizacje jednego ze scenariuszy jakie przedstawiłem wczoraj. Po ruchu w górę, powstała korekta nieregularna w ramach fali iib i obecnie oglądamy falę iiic. Fala dotarła do górnego ograniczenia strefy oporu. Reakcja na ten poziom powie nam czy powstanie impuls, który powinien być składową fali 3C, czy też jest to korekta fali 2B. W tym przypadku, strefa zostanie odrzucona i zobaczymy kontynuacje spadków w ramach fali C i test linii trendu.

Również tutaj sentyment układa się pod spadki. Odrzucenie obecnie testowanej strefy będzie okazją do zagrania na krótko, czyli na zakończenie fali C.


USD/JPY

Zgodnie z tym co opisywałem wczoraj rano, para USD/JPY dokończyła impuls wzrostowy. Możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że jest to początek nowej fali wzrostowej czyli jest falą 1. Jeżeli tak to re-test od góry pokonanej ostatnio strefy oporu będzie okazją do szukania longa na fale 3. Górne ograniczenie strefy zbiega się ze zniesieniem 38.2 fali wzrostowej co dodatkowo wzmacnia ten poziom. Drugi zakłada, że powstała fala jest falą kończącą ruch zapoczątkowany na początku września i pokonanie wspomnianej strefy będzie początkiem większych spadków i okazją do szukania pozycji krótkiej. Pierwszy wariant jest wariantem preferowanym.

Obecnie para dotarła do linii poprowadzonej po dołkach i strefy wsparcia i próbuje ją odrzucić. Sentyment nie pozwala jednak na otwierania longa, dlatego pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here