Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do głównej linii trendu wzrostowego i strefy popytowej. Powstał Inside Bar, z którego para próbuje wybić się dołem. Jeżeli wsparcie zostanie pokonane, a jest ono linią szyi formacji głowy z ramionami, należy oczekiwać jej realizacji i spadków w kierunku kolejnej strefy wsparcia.

Jeżeli spojrzymy na sentyment zobaczymy mocny wzrost pozycji długich co pozwala na szukanie pozycji długiej. Jeżeli wykres pary powróci do Inside Bara a tym samym odrzuci testowane obecnie strefy wsparcia, powstanie formacja fałszywego wybicia (Fakey) i będzie to bardzo dobra okazja do zajmowania pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak para EUR/USD i GBP/USD dotarła do strefy wsparcia, czyli dolnego ograniczenia luki cenowej jaka powstała w czerwcu zeszłego roku, oraz linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Z falowego punktu widzenia, ostatnia fala wzrostowa jest jak na razie trójką i oglądana obecnie konsolidacja może być jej fala czwartą. Obrona testowanych stref popytowych powinna skutkować wzrostem w kierunku poziomu 1.3700.

Na wykresie pary powstał Inside Bar. Para próbowała wczoraj wybić z niego dołem. Całkiem możliwe, że wsparcia zostaną odrzucone a wykres powróci do wnętrza formacji i powstanie Fakey, czyli okazja do otwierania pozycji długiej. Na razie jednak wykres sentymentu nie pozwala na otwarcie pozycji. Widzimy wzrost zarówno longów jaki shortów. Układ ten może jednak ulec zmianie do końca dnia.


USD/JPY

Para USD/JPY próbuje pokonać dolne ograniczenie strefy popytowej. Jeżeli jej się to uda, to powinniśmy zobaczyć kontynuacje korekty w kierunku poziomu 111,0. Obrona wsparcia powinna doprowadzić do kolejnego ataku na linie poprowadzone po ostatnich szczytach. Na wykresie h4 powoli kończy się fala c korekty prostej i scenariusz z obroną wsparcia wydaje się całkiem możliwy.

Wykres sentymentu pozostaje neutralny a co za tym idzie nie pozwala na otwieranie pozycji. Jeżeli jednak układ ulegnie zmianie i zobaczymy spadek pozycji krótkich a wykres pary odrzuci wspomniane poziomy, pojawi się okazja do longa.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here