Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd260819

Para EUR/USD zakończyła budowę piątki spadkowej, która powstała po odrzuceniu tygodniowych linii Tenkan i Kijun. Jej podfala czwarta, zamknięta była w Inside Barze z którego para wybiła dołem tworząc podfale piątą. Wybicie nie było trwałe i powstała formacja Fakey, której konsekwencją była mocna popytowa świeczka. Obecnie para dotarła do dziennej linii KIjun. W dalszym ciągu możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że spadkowa piątka będzie miała swoją kontynuację. Oznacza to, że oglądany ruch na północ jest pierwszą falą w jej korekcie. Można spodziewać się re-testu górnego ograniczenia IB na bazie fali b (górne ograniczenie IB to również dolne ograniczenie strefy wsparcie). Następnie para powinna po raz kolejny zaatakować linię Kijun D1 i zbudować falę c. Miejscem docelowym dla niej jest Tenkan W1. Po jej odrzuceniu para wróci do spadków. W drugim scenariuszu (mniej prawdopodobny), Oglądany ruch od wczoraj jest pierwszą falą fali c fali B wyższego rzędu, czyli kontynuacją fali wyrysowanej od dołka (początek sierpnia). W tym przypadku, po korekcie para pokona Kijun D1 i ruszy w kierunku Kijun W1. Jej odrzucenie zakończy falę B ostatniej trójki spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy260819

Nic nie wyszło z moich planów odnośnie pary USD/JPY. Zakładałem, że para wybije z Inside Bara górą, tworząc tym samym falę c fali 2B ostatniego impulsu spadkowego. Na taki układ chciałem właśnie zagrać. Nic się jednak takiego nie stało i para wybiła z IB dołem, docierając do kluczowej strefy wsparcia. Obecnie para zaczyna odbijać, a to oznacza, że może wrócić do IB tworząc formację fałszywego wybicia. Jeżeli tak się stanie to para powinna zmierzać w kierunku tygodniowej linii Tenkan, gdzie znajduje się górne ograniczenie formacji. Ruch ten może odbywać się w ramach fali c korekty nieregularnej, czyli fali 2 ostatniego impulsu spadkowego. Na to liczę i czekam na odrzucenie Tenkan W1 i kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here