Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD zgodnie z ostatnimi założeniami próbuje dorysować falę c po piątce, która powstała po odrzuceniu górnego ograniczenia strefy wsparcia. Para dotarła do górnego ograniczenia potencjalnej formacji trójkąta budując jego falę e. Trwałe wybicie ponad ten poziom, zaneguje scenariusz z trójkątem jako falą czwartą impulsu budującego się od początku roku. W tym przypadku impuls spadkowy jaki powstał na początku czerwca będzie można uznać za falę piątą, a obecnie budujący się ruch boczny za początek większej korekty wzrostowej.

Na wykresie Ichinoku para po pokonaniu linii Kijun i Tenkan dotarła do Senkou Span A, od którego odbiła. Powrót to wspomnianych linii i ich re-test był okazją do szukania pozycji pod kontynuację powstałej ostatnio piątki wzrostowej. Jednak bliskość Senkou Span A i górnego ograniczenia potencjalnego trójkąta wskazywała na ostrożność. Również linia Chikou miała przed sobą przeszkodę w postaci linii Kijun. Dlatego obecnie trzymam się głównego scenariusza, czyli zakończenia fali e w trójkącie i kontynuację spadków. Sentyment powoli zaczyna sprzyjać pozycjom krótkim i wyjście z chmury dołem potraktuje jako okazje do zagrania pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD wyszła ponad lokalny opór i buduje falę 3C zapoczątkowaną odrzuceniem kluczowego wsparcia. Para powinna zmierzać w kierunku górnego ograniczenia potencjalnego trójkąta, gdzie jak pisałem wczoraj powinno rozstrzygnąć się z czym mamy do czynienia i czy jest to trójkąt jako przedłużona fala piąta, czy też zakończenie fali C. Okazją do zagrania pod kontynuację wzrostów będzie re-test pokonanego wczoraj lokalnego oporu, a teraz wsparcia.

Patrząc na wykres Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linię Kijun, co może doprowadzić do wzrostów w kierunku chmury. Pod taki scenariusz będzie można zagrać. Trwałe wyjście ponad KIjun i jej re-test będzie okazją do szukania pozycji pod ewentualną falę c, która powinna dotrzeć do Senkou Span A i górnego ograniczenia trójkąta. Przeszkadza troszkę sentyment, który od pewnego czasu jest coraz bardziej jest po stronie krótkiej, ale może się to do czasu powstania sygnału zmienić.


USD/JPY

Para USD/JPY walczy obecnie ze wsparciem i przyspieszoną linią trendu. Jak możemy zobaczyć na wykresie H4, para wyrysowała piątkę spadkową i bardzo liczę na jej kontynuację. Pokonanie testowanych poziomów i ich re-test w ramach fali 2B będzie okazją do szukania zagrania pod spadki. Jeżeli powstanie fala 3C będzie można rozważać kolejne scenariusze, które opisałem w ostatnio (korekta prosta i kontynuacja wzrostów, korekta nieregularna albo zmiana kierunku).

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać linię Kijun. Jej re-test pozwoli na budowę fali 2B. Linia Chikou oddali się wtedy od ceny na odpowiednią odległość i będzie można szukać wejścia na H4 pod falę 3C. Celem dla takiego scenariusza powinna być linia Senkou Span A.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here