Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD po wybiciu górą z Inside Bara, dotarła wczoraj do górnej strefy oporu w okolicach poziomu 1,1700. Poziom ten wywołał zdecydowaną reakcję ze strony podaży. Obecnie wykres pary powrócił do konsolidacji i lokalnego wsparcia. Jego pokonanie otworzy drogę do strefy wsparcia w okolicach poziomu 1,1570. Biorąc pod uwagę, że na wykresie dziennym powstała formacja fałszywego wybicia z Inside Bara, taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny.

Na wykresie sentymentu, bez zmian. Mamy delikatną zmianę ilości otwartych pozycji, która jednak nie pozwala na szukanie wejścia.

 

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD próbowała wczoraj sforsować lokalna strefę oporu. Nastąpiło wyjście górą ponad strefę, ale pojawiła się kontra strony podażowej i obecnie para walczy o jej utrzymanie. Świeczka wybijająca stała się matką Inside Bara. Będzie można go wykorzystać do określenia dalszego kierunku. Wybicie z niego dołem i re-test wsparcia/oporu oraz dolnego jego ograniczenia, będzie okazją do szukania pozycji krótkiej. Wczorajszy wzrost choć niemrawy, może mieć jednak swoją kontynuację i doprowadzić do testu strefy oporu w okolicach ostatniego szczytu . Dlatego powstanie np fałszywego wybicia i obrona wsparcia, będzie okazją zakupową.

Na wykresie sentymentu, widzimy w dalszym ciągu przyrost pozycji długich i redukcję krótkich. Układ ten pozwala na szukanie wejścia w longa i opisany wcześniej wariant z fałszywym wybiciem i obroną wsparcia, będzie ku temu odpowiednią okazją.


USD/JPY

Obrona strefy wsparcia w okolicach poziomu 110,650 skutkowała mocnym ruchem wzrostowym, który dotarł do ważnej strefy oporu. Obecnie oglądamy próby odrzucenia strefy. Impuls wzrostowy był jednak na tyle mocny, że można spodziewać się jego kontynuacji. Niewykluczone, że przerodzi się ona w piątkę i będzie początkiem większej korekty ostatnich spadków. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie wykresowi, zobaczymy że cały układ jaki powstał od przełamania strefy wsparcia, może przerodzić się w formację głowy z ramionami i będzie można wykorzystać go do zajmowania pozycji.

Wykres sentymentu od dłuższego czasu pokazuje pozycjonowanie graczy pod ewentualne wzrosty. Obecnie jednak brak klarownego sygnału do otwierania pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here