Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd260619

Bez zmian od wczoraj na parze EUR/USD. Para zaczyna budowę Inisde Bara tuż nad lokalną strefą wsparcia. W grze pozostają wszystkie omawiane ostatnio scenariusze. Podstawowym jest ten zakładający budowę układu 1212. Oznacza to, że jeżeli powstanie IB, to para wybije z niego dołem, a powstała korekta będzie falą 2 fali 3. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będą okolice poziomu 1,1300, gdzie znajduje się ważna strefa popytowa. Jeżeli zostanie ona pokonana, to scenariusz z układem 1212 straci na ważności. Pozostaną wtedy dwa kolejne. Jeden zakłada budowę spadkowej fali B w korekcie prostej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu będzie linia poprowadzona po szczytach. Po zakończeniu fali B, zobaczymy wzrostową falę C. Kolejny scenariusz zakłada zakończenie korekty prostej już na obecnym etapie i powrót do spadków. Kluczową dla poszczególnych scenariuszy będzie strefa wsparcia w okolicach poziomu 1.1300.

eurusd260619ichi

Jak wspomniałem wyżej, scenariuszem podstawowym dla mnie jest ten z układem 1212. Obecnie para znajduje się powyżej wszystkich linii Ichimoku w tym powyżej kluczowej Kijun W1. Linia jest płaska i stanowi solidne wsparcie. Jej re-test będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod wzrosty. Na wykresie H4 lub H1 powinien pojawić się wtedy sygnał wyjścia z chmury.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd260619

Na parze GBP/USD pojawiają się dwa możliwe scenariusze, które będzie można wykorzystać do zagrania. Od szczytu mamy wyrysowane trzy fale spadkowe. Można je oznaczyć albo jako 123, albo ABC. W pierwszym przypadku, obecne odbicie, które może być falą c w korekcie nieregularnej dotarło do linii poprowadzonej po szczytach. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy próbę spadków. Jeżeli jest to faktycznie fala c w korekcie nieregularnej (czyli fala czwarta całego układu), to powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali piątej. Trzeba jednak brać pod uwagę, że powstała fala będzie dopiero falą A większej struktury korekcyjnej. Podobnie w układzie ABC, fala wzrostowa, może być początkiem większego ruchu w górę. To własnie chciałbym wykorzystać. Czekam na korektę fali impulsu i będę szukał zagrania pod przynajmniej falę c w korekcie prostej.

gbpusd260619ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się powyżej linii Kijun D1 oraz Tenkan D1. Czekam na Re- test KIjun i jej odrzucenie. Na wykresie H4 pojawi się wtedy sygnał do zagrania pod minimum falę c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here