Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD udało się wczoraj pokonać wewnętrzną linię, która obecnie stanowi wsparcie dla ceny. Coraz bardziej zainicjowany ostatnio impuls wzrostowy, wygląda na coś więcej niż tylko korektę ostatnich spadków. Wygląda na to że para w najbliższym czasie przetestuje poziom 1.1750 gdzie znajduje się strefa oporu. Od dołka tworzy się piątka wzrostowa, a to może oznaczać korektę nieregularną i po jej zakończeniu i odrzuceniu strefy zobaczymy spadki w ramach fali trzeciej. W drugim wariancie, będzie to pierwsza fala większego odreagowania i będzie wpisywać się w scenariusz, w którym ruch spadkowy został zakończony.

Na wykresie Ichimoku, para na W1 znajduje się tuż pod linią Senkou Span A, ktróra pokrywa się ze wspomnianym poziomem oporu czyli z 1.1750. Tam powinno rozstrzygnąć się z którym scenariuszem mamy do czynienia. Na wykresie dziennym para znajduje się nad linią Kijun i Tenkan, ale jest to na razie tylko ich naruszenie a nie pokonanie. Linia Chikou coraz bardziej zbliża się do ceny, od której może się odbić inicjując kolejną falę spadkową. Sentyment mocno wspiera scenariusz spadkowy, dlatego na obecnym etapie będę szukał pozycji krótkiej, czyli zagrania pod falę trzecią. Dopiero mocne pokonanie Kijun D1 zmieni moje podejście.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Ostatni impuls wzrostowy jaki powstał na parze GBP/USD po zakończeniu piątki spadkowej i odrzuceniu strefy wsparcia, dotarł do poziomu 1.3300. Jest to bardzo ważny, testowany wielokrotnie poziom, który inicjował większe ruchy. Odrzucenie tego poziomu powinno skutkować budową kolejnej fali spadkowej w ramach wydłużonej fali piątej. Podobnie jak na parze EUR/USD i tutaj fala wzrostowa od dołka jest piątką i również tutaj możliwe są podobne scenariusze. Mocne odrzucenie oporu, to zakończenie fali C korekty nieregularnej i spadki w kierunku najbliższego wsparcia. Natomiast spokojna korekta w okolice wewnętrznej linii to prawdopodobieństwo na kontynuację wzrostów w ramach fali 3C.

Na tygodniowym wykresie Ichimoku, para broni linii Senkou Span A, od której para w ostatnim czasie odbiła się trzykrotnie. Stanowi więc ona mocne wsparcie, które może przeszkodzić w realizacji scenariusza spadkowego. W dalszym ciągu liczę na to, że ostatnie wzrosty to korekta impulsu spadkowego i będę przy obecnie neutralnym sentymencie szukał pozycji krótkiej. Na wykresie dziennym para dotarła do linii Kijun i Tenkan i jak na razie od niej odbija. Na wykresie H4 para znajduje się wewnątrz cienkiej chmury spadkowej, a odległość od linii Kijun H4 jest na tyle duża, że poczekam na zdecydowany impuls w dół i dopiero na ewentualnej korekcie poszukam sygnału do zajęcia pozycji.


USD/JPY

Parze USD/JPY udało się po raz trzeci obronić wsparcie, z którym para walczy od kilku dni. Powstaje kolejny Pin Bar i jeżeli utrzyma się do końca świeczki to będzie szansa na kontynuacje wzrostów. Obecnie bardzo trudno powiedzieć, który z wcześniej przedstawionych scenariuszy będzie tym właściwym, dlatego najlepiej poczekać na mocniejszy impuls nadający kierunek. Bazowym scenariuszem był ten, w którym obecny spadek jest początkiem fali C. Na obecną chwilę obrona wsparcia i powstałe świeczki nie za bardzo się niego wpisują. Para ma również ostatnią szansę na realizacje układu 1212, który zostanie zanegowany po pokonaniu najbliższego dołka.

Na wykresie dziennym Ichimoku widzimy, jak ważnym wsparciem są obecne poziomy. Swiadczy o tym długa i płaska linia Kijun. Do momentu jej wyraznego pokonania wariant spadkowy nie wchodzi w grę. Kolejną przeszkodą dl ceny jest Senkou SPan A, która jest właśnie testowana. Sentyment sprzyja wzrostom, ale do samego sygnału bardzo daleka droga. Na wykresie H4, para znajduje się pod Tenkan, Kijun i pod chmurą, więc żeby myśleć o zagraniu longa, wszystkie te linie powinny być pokonane.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here