Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD od momentu udanej obrony wsparcia w okolicach poziomu 1,112 porusza się w górę. W zeszły piątek, para dotarła do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie umożliwi ruch w kierunku dolnego ograniczenia trójkąta, z którego para wybiła się dołem w połowie czerwca. Na razie trwa korekta ostatnich wzrostów. Patrząc na wykres pod kątem fal, widzimy sekwencję 1A2B i niedokończoną falę 3C. Do jej zakończenia potrzeba podfali v.

Patrząc na sentyment, zobaczymy stałą w ostatnim czasie tendencję do otwierania shortów i redukcji longów. Cały ruch w górę od momentu obrony wsparcia, wykorzystany był do otwierania pozycji krótkich. Jak wspomniałem wcześniej, zbliżamy się do ważnej strefy oporu i właśnie to miejsce wykorzystam to szukania pozycji na spadki.


GBP/USD

Po dotarciu do strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.2600 gdzie znajduje się również poziom zniesienia 50 procent fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie marca, została wygenerowana korekta wzrostowa. Dotarła ona do linii trendu poprowadzonej po ostatnich szczytach. W nocy wykres pary otworzył się luką wzrostową tuż ponad nią. Ruch w górę na chwilę obecną wygląda jak korekta prosta, w której mamy równość fali A i C. Fala C dotarła do strefy oporu w okolicach poziomu 1.2760.

Pozycjonowanie małych graczy pokazuje nam bardzo gwałtowny przyrost pozycji krótkich w czasie ostatniego wzrostu. Równie mocny jest spadek ilości longów. Trzeba pamiętać, że pozostajemy w trendzie spadkowym od ponad miesiąca i to zachowanie graczy jest właściwe. Ponieważ wykres pary dotarł do dolnego ograniczenia strefy oporu, będę na tych poziomach szukał sygnału odrzucenia strefy i okazji do zajęcia pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

USD/CAD

Para USD/CAD po bardzo dynamicznych spadkach jakie oglądaliśmy w ostatnim czasie, dotarła do ważnej strefy wsparcia. Pojawiła się reakcja ze strony popytowej i od kilku dni oglądamy korektę. Korekta porusza się w ramach kanału wzrostowego. Powstała struktura ABC, gdzie fala C dotarła w zeszłym tygodniu do zniesienia 50 procent ostatniej fali spadkowej. Poziom został odrzucony i powstała fala impulsu w dół. Obecnie oglądamy ruch w górę, który powinien być jej korektą.

Sentyment w ostatnim czasie pokazuje redukcję pozycji długich i stały poziom krótkich. Jeżeli wykres pary dotrze do poziomu oporu w okolicach poziomu 1,3286 będę wypatrywał okazji do zajęcia pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem 1 jest falą B a nie impulsem bo ta fala w górę jest za szybka co sugeruje że jest raczej falą A fali C i przebije spokojnie szczyt 1,3350 i dopiero spadki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here