Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd260419

Para EUR/USD zanegowała wczoraj scenariusz wzrostowy, zakładający budowę wzrostowej fali 3c. Tym samym odrzucenie górnego ograniczenia kanału spadkowego i kluczowej strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1300, okazało się początkiem kolejnego impulsu spadkowego. Para pokonała wczoraj strefę wsparcia wyznaczoną na ostatnim dołku i buduje spadkową falę c lub falę 3. Jeżeli jest to fala trzecia, to ruch powinien przyspieszyć, a para będzie dążyła do dolnego ograniczenia kanału. Re-test pokonanej strefy, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod kontynuację spadków. Para niestety porusza się od dłuższego czasu bez wyraznego trendu i ciężko nakreślić scenariusz, który będzie realizowany w dłuższym terminie. Na razie trzeba zadowolić się grą na trójki, co nie zawsze daje odpowiedni stosunek ryzyka do zysku.

eurusd260419ichi

Jak wspomniałem wyżej, para odbiła od ważnej strefy oporu, którą na wykresie Ichimoku widzimy jako linię Tenkan z wykresu tygodniowego. Pojawił się sygnał sprzedaży w postaci re-testu chmury spadkowej. Niestety był on na wykresie dziennym, co przy poziomie obronnym ponad chmurą dawało słaby stosunek RR. Obecnie jedynym sensownym scenariuszem wydaje się ten, w którym oglądana trójka spadkowa wpisze się w falowe 1212. Oczekuje więc większej korekty w kierunku linii Kijun D1 i jej odrzucenia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy260419

Para USD/JPY po zakończeniu tygodniowej konsolidacji w okolicach wsparcia wyznaczonego na ostatnim szczycie, dotarła do linii poprowadzonej po dołkach. Linia została odrzucona i para ruszyła w górę, wybijając się z konsolidacji górą. Wydawało się, że para rozpocznie budowę kolejnej fali wzrostowej, ale nic takiego się nie stało. Para błyskawicznie zanegowała wybicie i powróciła w okolice wsparcia. Można rozważać dwa scenariusze. W pierwszym, sekwencja wzrostowa została zakończona, a oglądane fałszywe wybicie jest początkiem większych spadków, które powinny odbywać się w ramach minimum fali B. W tym przypadku, warto obserwować jak para zachowa się przy re-teście pokonanej wczoraj linii i przy jej wyraźnym odrzuceniu, szukać pozycji pod kolejną falę spadkową. W drugim, fałszywe wybicie traktujemy jako korektę nieregularną, a to oznacza, że jesteśmy obecnie w fali c fali 2b ostatniego impulsu wzrostowego. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie mocny impuls w górę, który powinien rozpocząć wzrostową falę trzecią.

usdjpy260419ichi

Na wykresie Ichimoku, para pokonała wczoraj linię Tenkan, a to może oznaczać chęć ruchu w kierunku KIjuna D1, która zbiega się z Tenkan W1. Taki ruch neguje scenariusz wzrostowy. Obecnie podstawowym moim scenariuszem jednak właśnie on i czekam na ruch ponad Tenkan D1 i jej re-test od góry co na wykresie H4 powinna dać sygnał do otwarcia pozycji pod wzrostową falę 3.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here