Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła wczoraj do dolnego ograniczenia ważnej strefy wsparcia, która jest dolnym ograniczeniem trwającej już dwa miesiące konsolidacji. W dalszym ciągu możliwe są przynajmniej trzy scenariusze. W pierwszym obecny spadek jest falą e trójkąta, który jest falą czwartą ostatniej fali wzrostowej. W drugim, ostatnia fala spadkowa jest falą c fali C korekty prostej. W obu przypadkach powinniśmy z obecnych poziomów lub troszkę niżej zobaczyć mocny ruch w górę. W trzecim, strefa zostanie pokonana i rozwinie się trzecia fala spadkowa, która przetestuje szczyt z września zeszłego roku (1,2040).

Na wykresie Ichimoku bez zmian. Wczoraj oglądaliśmy re-test linii Senkou Span B i kontynuacje spadków. Wszystkie linie ułożone są pro-spadkowo i są skierowane na południe. Linia Chikou oddalona jest od ceny na maksymalną odległość i ma przed sobą ostatnią przeszkodę w postaci Senkou Span B. Linie KIjun i Tenkan znajdują się dość daleko od ceny, co może zachęcić to ruchu w ich kierunku. Sentyment nastawiony jest na obronę wsparcia. W dalszym ciągu przyrasta pozycji długich. Jeżeli na parze powstanie mocniejszy ruch wzrostowy, to jego korektę będzie można wykorzystać do zajmowania pozycji pod kontynuację wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

W przypadku GBP/USD podstawowym scenariuszem pozostaje ten spadkowy. Powstały od szczytu impuls jest na tyle mocny, że jakąś kontynuację powinien mieć. Nie oznacza to oczywiście zmiany trendu. O takiej będzie można dopiero mówić po rozwinięciu się mocniejszej fali trzeciej i spadku poniżej poziomu 1,3600. Obecny spadek traktuję jako falę 1A i czekam na jej korektę. Dopiero powstanie fali 3C i jej charakter określi z czym mamy do czynienia. Mocny ruch w górę powyżej oporu w okolicach linii trendu, zaneguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku para dotarła do cieniutkiej chmury wzrostowej i pojawiła się niewielka reakcja popytu. Linie Tenkan i Kijun pozostają sklejone ze sobą i kolejna fala spadkowa powinna doprowadzić do ich przecięcia i słabego sygnału spadkowego. W dalszym ciągu linia Chikou nie potrafi poradzić sobie z węzłem utworzonym przez Tenkan, Kijun, cenę i Senkou Span A, co może doprowadzić do korekty ostatniej fali spadkowej. Cena znajduje się pod linią Kijun i w takim przypadku szukam okazji do shorta, ale nie pozwala na to sentyment, gdzie w dalszym ciągu mamy wzrost pozycji długich. Możliwe, że ewentualna korekta zmieni ten układ i pojawi się okazja do zagrania pod falę 3C.


USD/JPY

Na parze USD/JPY mamy kontynuację wzrostów, które po wybiciu ponad kluczową strefę oporu przybrały na sile. Wygląda na to, że rozwija się fala trzecia i ruch powinien dotrzeć przynajmniej do najbliższego oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 110,300. Ewentualna korekta w ramach fali czwartej, nie powinna zejść poniżej ostatnio pokonanej strefy, która jest teraz wsparciem.

Na wykresie Ichimoku para pokonała wczoraj linię Senkou Span B i wyszła ponad chmurę spadkową. Jej re-test będzie okazją do szukania pozycji długiej. Linia Chikou weszła w chmurę pokonując Senkou Span A. Przed sobą do pokonania ma jeszcze Senkou Span B. Pozostałe linię potwierdzają mocny ruch wzrostowy. Sentyment oczywiście w żaden sposób nie pozwala na otwieranie pozycji zgodnej z momentum (cecha charakterystyczna dla tej pary). Cały wzrost wykorzystywany jest do uśredniania pozycji, przez co mamy mocny przyrost shortów. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here