Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd260919

W ostatnim wpisie pisałem, że liczę na budowę fali drugiej powstałego wtedy impulsu wzrostowego i kontynuację wzrostów na bazie fali 3C. Gdyby korekta była większa, można byłoby się pokusić o szukanie zagrania pod kolejną falę wzrostową. Niestety fala 2b dotarła tylko do górnego ograniczenia strefy wsparcia. Poziom został odrzucony i od tego momentu oglądaliśmy ruch w kierunku górnego ograniczenia kanału spadkowego. Trzy dni temu mieliśmy próbę wyjścia powyżej jego górnego ograniczenia. Próba okazała się fałszywym wybiciem, a to oznacza, że para zakończyła budowę całej struktury wzrostowej. Obecnie można nakreślić dwa scenariusze. W pierwszym, cały wzrost jest zakończoną korektą prostą ostatnich spadków. W tym przypadku spadki jakie oglądamy po odrzuceniu górnego ograniczenia kanału są początkiem, albo kontynuacji spadków i po korekcie zobaczymy spadkową falę trzecią, albo początkiem fali B większej struktury korekcyjnej. W tym drugim przypadku, spadki zakończą się falą c w okolicach dolnego ograniczenia strefy wsparcia, a następnie zobaczymy wzrostową falę C.

eurusd260919ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu górnego ograniczenia chmury spadkowej, pokonała linię Tenkan W1 i zeszła poniżej Kijun D1. Obecnie oglądamy korektę ostatniej fali spadkowej. Jej celem powinna być pokonana Tenkan W1. Jej odrzucenie pozwoli na zagranie na spadkową falę 3c. Na niższym TF, spadek od szczytu jest obecnie trójką, więc para może już z obecnych poziomów próbować dokończyć impuls spadkowy. Jeżeli tak, to dopiero jego korekta pozwoli na szukanie pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy260319

Para USD/JPY kontynuuje spadki zapoczątkowane odrzuceniem górnego ograniczenia kanału wzrostowego w jakim poruszała się przez ostatnie miesiące. Para dotarła do bardzo ważnej strefy wsparcia i reakcja na nią powinna troszkę wyjaśnić z jaką formą spadku mamy do czynienia. Jej pokonanie już na tym etapie, wiązać się będzie dokończeniem impulsu spadkowego, który będzie albo falą A większej struktury korekcyjnej ostatnich wzrostów, albo falą pierwszą fali 3C. Jeżeli para odrzuci testowane wsparcie to będziemy mieli zakończoną falę A korekty, albo zakończoną całą strukturę. Patrząc jednak na układ fal, wyraznie czegoś brakuje i spodziewam się przynajmniej próby ponownego wybicia ostatniego dołka.

usdjpy260319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy wyraznie w jak ważnym miejscu znajduje się para. Długa i płaska linia Kijun W1 może stanowić wyzwanie dla ceny. Jeżeli jednak zostanie ona pokonana, to otworzy się droga do dalszych spadków. Od góry parę ogranicza Tenkan W1 i liczę na jego re-test, a następnie przynajmniej próbę ataku na wspomnianą KIjun. Dopiero pokonanie którejś z tych linii pozwoli na szukanie pozycji przy ewentualnym ich re-teście.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here