Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD od wczoraj próbuje pokonać górne ograniczenie strefy konsolidacji, która przypomina trójkąt. Jeżeli parze uda się sforsować opór, droga do wyższych poziomów zostanie otwarta. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak czy ewentualny wzrost będzie falą 3 licząc od ostatniego dołka, czy też falą C fali B większej struktury korekcyjnej. To zapewne wyjaśni się dopiero po ataku na poziom 1,2410 gdzie znajduje się kolejna przeszkoda przed ruchem w kierunku szczytu.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para obecnie testuje linię Kijun i jeżeli parze uda się zakończyć dzień ponad nią, to ruch w kierunku szczytu będzie możliwy. Linia Tenkan dotarła do Senkou Span A i możliwe, że znajdzie w niej wsparcie. Chikou w dalszym ciągu pozostaje wewnątrz struktury korekcyjnej i obecnie testuje Tenkan. Sentyment coraz bardziej pro-spadkowy. Od piątku oglądamy mocny przyrost pozycji krótkich z równoczesną redukcją długich. Jest to bardzo dobry układ dla potencjalnych wzrostów, ponieważ tak spora przewaga po stronie krótkiej powinna napędzać ewentualne wzrosty.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD po mocnym odrzuceniu strefy oporu, dotarła do górnego ograniczenia strefy popytowej i od tego momentu oglądamy próbę zanegowania świeczki odrzucającej. Para porusza się obecnie wewnątrz powstałego Inside Bara i wybicie z niego powinno pokazać kierunek w jakim para będzie poruszała się w najbliższym czasie. Wybicie górą to kontynuacja fali trzeciej i prawdopodobny test kluczowej strefy oporu. Wybicie dołem, to w najlepszym wypadku budowa fali czwartej ostatniej sekwencji wzrostowej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że po dwóch sygnałach zakupowych, czyli krzyż wewnątrz chmury i wybicie z niej, para kontynuuje wzrosty. Kilka dni temu para przetestowała ponownie linię Tenkan od góry co było bardzo dobrą okazją zakupową na niższym TF. Linia Tenkan potwierdza wzrosty, natomiast Kijun pozostaje płaska i cena powoli oddala się od niej co może doprowadzić do jej re-testu. Chikou udało się wydostać ponad cenę i potwierdzić wzrosty, czego nie robi sentyment. Od piątku mamy wyraży przyrost pozycji krótkich. Najwyrażniej mali gracze w dalszym ciągu nie wierzą w pokonanie kluczowej strefy oporu i pozycjonują się pod jej odrzucenie.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here