Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd251019

Para EUR/USD nie poradziła sobie z tygodniową linią Kijun. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki, które dotarły to SSB chmury spadkowej. Przedstawiałem ostatnio dwa scenariusze, w którym jeden zakładał budowę układu 1212. Oznacza to, że oglądane spadki są falę czwartą fali trzeciej. Żeby taki scenariusz był możliwy, para już z obecnych poziomów musi odbić i ruszyć w kierunku szczytu. Ruch taki będzie odbywał się w ramach fali piątej fali trzeciej. Jeżeli jednak para ruszy dalej w dół rozwijając korektę, to do gry wejdzie drugi scenariusz. W nim mamy zakończony impuls wzrostowy, w którym fale 1 i 3 były takiej samej wielkości, a fala piąta wydłużona. Oznacza to pogłębienie korekty czyli budowę wali 2B. Celem dla spadków będzie tygodniowa linia Tenkan, która znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent fali impulsu. Jej odrzucenie powinno dać sygnał do szukania pozycji pod wzrosty i budowę fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy251019

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż nad kluczowym wsparciem jakim jest płaska, tygodniowa linia Kijun. Przy moim założeniu, w którym oglądana fala wzrostowa powstała po odrzuceniu linii Tenkan W1 jest dopiero pierwszą falą, mamy dwa możliwe scenariusze. W pierwszym, pod który zagrałem, oglądana konsolidacja wewnątrz IB, jest już falą drugą impulsu wzrostowego i para nie zejdzie poniżej Kijun W1. Zakładam, że para wybije górą z IB i zacznie budowę fali trzeciej fali 3C (coraz mniej prawdopodobny scenariusz ze względu na przedłużający się w czasie ruch boczny). Jeżeli jednak para wybije dołem z IB, a tym samym pokona Kijun W1, to w grę wejdzie scenariusz z budową większej fali 2B. Celem dla ewentualnych spadków będzie linia Kijun D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here