Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd251018

Para EUR/USD dotarła do dolnego ograniczenia, kluczowej strefy wsparcia i powoli zaczynają ważyć się losy pary. Pokonanie wsparcia powinno skutkować testem strefy umiejscowionej na ostatnim dołku, a jej pokonanie otwiera drogę do większych spadków. Sytuacja dalej nie jest jasna i ciężko zakładać, który ze scenariuszy będzie realizowany. W dalszym ciągu możliwy jest wariant z zakończeniem korekty prostej ostatniego impulsu wzrostowego i budowa fali 3C. Ten scenariusz zostanie zanegowany w momencie pokonania testowanego wsparcia. Ostatnio sekwencja spadkowa jest trójką i zakładam również możliwość wystąpienia korekty nieregularnej, która byłaby falą 2c impulsu jaki powstał po odrzuceniu poziomu 1,1800.

eurusd251018ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się zejść poniżej linii Kijun Mn i tylko szybki powrót ponad nią, zaneguje to przebicie. Najbliższy realizacji jest scenariusz spadkowy, dlatego ruch w kierunku pokonanej linii, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod dalsze spadki. Do sygnału jest jednak droga daleka i trzeba czekać na korektę w okolice linii Tenkan D1 co powinno zbiec się z re-testem chmury spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd251018

Jak pisałem wczoraj, żeby sytuacja się jakoś rozjaśniła na parze GBP/USD, potrzebne jest dokończenie ostatniej fali spadkowej. Tak się też stało i teraz mamy po jednym wariancie w każdym kierunku. Pierwszy zakłada, że zakończyliśmy lub kończymy korektę prostą w ramach fali B i w najbliższym czasie zobaczymy reakcję popytu i wzrosty w ramach fali C. Drugi, to scenariusz spadkowy, gdzie albo obecna fala zostanie przedłużona na tyle, że stanie się falą trzecią, albo powstanie na układ 1212. W tym drugim przypadku, para powinna przetestować i odrzucić niedawno pokonaną strefę wsparcia (rys), co bedzie okazją do szukania pozycji pod właściwą falę trzecią.

gbpusd251018ichi

Na wykresie Ichimoku, parze udało się wyjść z cieniutkiej chmury spadkowej co wiązało się z pokonaniem Tenkan W1. Wsparcie o którym pisałem powyżej, znajduje się w okolicach płaskiej linii SSB D1 i właśnie tam powinna cena zmierzać. Odrzucenie chmury powinno dać sygnał do zagrania pod spadki.


USD/JPY

Para USD/JPY po odrzuceniu dolnego ograniczenia strefy oporu, która umiejscowiona jest na szczycie z lipca, dotarła po raz kolejny do linii poprowadzonej po dołkach. Znowu mamy kilka możliwych scenariuszy. Obecnie interesuje mnie tylko scenariusz spadkowy i kontynuacja powstałego impulsu spadkowego w ramach fali 3C. Jednak jak przyjrzymy się ostatnim wzrostom, to zobaczymy trójkę, po której powstała kolejna spadkowa. Całkiem możliwe, że mamy zakończone dopiero fale AB i powstanie wzrostowa fala C, która jeszcze raz przetestuje wspomnianą strefę i da właściwy sygnał do zagrania pod spadki.

Ja się troszkę wychyliłem przed szereg i zagrałem od razu po wyjściu pary z chmury na H4. Problem z taką pozycją jest taki, że para znajduje się tuż nad SSA Mn (dolna, przerywana linia). Reakcję na ten poziom widzimy od rana, dlatego uważam, że para może jeszcze zbudować wspomnianą, wzrostową falę C i dopiero wtedy da poprawny sygnał do zajęcia pozycji. Taki tok rozumowania wydaje się bardziej właściwy szczególnie, że wpisze się on w cykle.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here