Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD “ugrzęzła” między dwoma poziomami i pozostaje między nimi od kilku dni. Wcześniejsze dwa moje założenia, które opisałem w ostatnich wpisach są nadal aktualne i możliwe do realizacji. Na wykresie dziennym pary, powstał Inside Bar i wybicie z niego powinno wreszcie pokazać kierunek w jakim para będzie się poruszać w najbliższym czasie. Wybicie górą, pozwoli na kontynuację trendu wzrostowego i zapewne test ostatniego szczytu. Wybicie dołem przemawiać będzie za scenariuszem z bardziej rozbudowaną strukturą korekcyjną i powstaniem fali C. Spadek w kierunku linii trendu będzie wtedy bardzo prawdopodobny.

Poziom sentymentu pozostaje bez zmian. Do czasu wybicia z Inside Bara, pozostanę z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak w przypadku EUR/USD i na tej parze zupełnie nic się ostatnio nie dzieje. Wykres pary został zakleszczony między dwoma poziomami. Czekamy na wybicie w jakimś kierunku. Pokonanie strefy oporu pozwoli na większe odreagowanie i ruch w kierunku pokonanej linii trendu. Jeżeli natomiast testowane obecnie wsparcie zostanie przebite, będziemy mieli otwartą drogę do poziomu 1.2700.

Również w przypadku tej pary, sentyment stał się neutralnym i tutaj też wstrzymuję się z otwieraniem pozycji.


USD/JPY

Troszkę bardziej wyrażne ruchy mamy na parze USD/JPY. Impuls jak powstał po odrzuceniu strefy oporu w okolicach poziomu 110,860, jest piątką i dalej jest możliwa kontynuacja spadków. Obrona wsparcia skutkowała ruchem wzrostowym, który przybiera formę korekty prostej. Obecnie powinna tworzyć się jej fala c. Idealnym miejscem docelowym dla niej będzie linia trendu. Mamy w tym miejscu zniesienie 61.8 fali impulsu spadkowego oraz równość fali a i c, co powinno wzmocnić ten poziom.

Sentyment powolutku pozycjonuje się pod wariant spadkowy. Mamy spadek pozycji długich i lekki wzrost krótkich. Dotarcie wykresu do wspomnianej strefy i jej odrzucenie będzie okazją do zajęcia pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here