Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Na parze EUR/USD mamy kontynuację wakacyjnej konsolidacji, którą jak już pisałem wcześniej można wpisać w trójkąt. Bardzo ładnie widać to na oscylatorze poniżej wykresu. Jeżeli ma to być faktycznie trójkąt, który powinien być falą czwartą całej sekwencji spadkowej zapoczątkowanej na początku tego roku, to figura powoli się wypełnia i powinniśmy znajdować się w jej fali e. Ponieważ ruch wzrostowy jaki powstał w wyniku obrony wsparcia jest piątką, należy spodziewać się jego kontynuacji w postaci fali c fali e. Barierą dla takiego ruchu powinno być górne ograniczenie potencjalnej formacji trójkąta. Mocne wybicie ponad to ograniczenie, zaneguje wariant spadkowy.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że cena znajduje się pomiędzy płaskimi liniami Tenkan i Kijun a Senkou Span A. Linia Chikou dalej znajduje się w cenie potwierdzając ruch boczny. Pozostaje czekać na zakończenie fali e trójkąta, wybicie z chmury poniżej KIjun i jej re-test. Przy obecnym sentymencie, który jest od pewnego czasu neutralny, będzie można szukać zagrania pod przedstawiony powyżej scenariusz spadkowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD również porusza się w ramach trójkąta z tym że rozszerzającego się. Możliwych jest kilka scenariuszy. W pierwszym trójkąt ten jest wydłużoną falą piątą całego ruchu spadkowego. W drugim, obecnie oglądana struktura jest już falą C. W trzecim, impuls został zakończony wcześniej, a oglądana trójka spadkowa jest częścią korekty nieregularnej, która odbywa się w ramach fali drugiej. Obecnie para dotarła do lokalnego oporu i jego pokonanie powinno doprowadzić do testu górnego ograniczenia trójkąta i tam wyjaśni się z którym ze scenariuszy możemy mieć do czynienia.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Kijun i Tenkan, które pokrywają się z lokalnym oporem. Linia Chikou podeszła pod cenę. Wyjście ponad KIjun powinno doprowadzić do ruchu w kierunku Senkou Span A, gdzie znajduje się górne ograniczenie trójkąta. Obecnie pozostaje z boku, ale jeżeli reakcja na chmurę potwierdzi któryś ze scenariuszy to będzie można szukać pozycji.


USD/JPY

Jak pisałem wczoraj, para USD/JPY troszkę zaskoczyła mnie tak mocnym spadkiem. Liczyłem na dokończenie piątki w ramach fali 3C. Nic takiego nie wydarzyło się i zamiast tego powstała trójka wzrostowa, która troszkę scenariusz wzrostowy. Oglądany spadek od szczytu jest piątką dlatego liczę na jego kontynuację. Obecnie para dotarła do wsparcia i przyspieszonej linii trendu. Powinna pojawić się jakaś reakcja i budowa fali 2b. Dopiero pokonanie testowanych barier określi z czym mamy do czynienia. Całkiem możliwa wydaje się budowa fali C w korekcie nieregularnej i kontynuacja wzrostów, ale również zakończenie sekwencji wzrostowej jako abc.

Na wykresie ichimoku widzimy, że para znajduje się na linii Kijun i dopiero jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku Senkou Span A. Problem w tym, że ewentualna fala 2b będzie cały czas ponad linią Kijun nie pozwalając na zagranie pod kolejną falę spadkową chyba, że przerodzi się ona w falę 3. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here