Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek na parze EUR/USD, jaki oglądamy od wczoraj, zatrzymał się na lokalnym wsparciu. Powstał Inside Bar. Obecnie oglądamy próbę wybicia z niego górą. Jeżeli próba się powiedzie, powinien nastąpić atak na ostatni szczyt i ruch w kierunku oporu w okolicach poziomu 1.1700. Jeżeli jednak powstanie fałszywe wybicie, można liczyć na przeciągnięcie korekty w czasie i być może nawet re-test kluczowego wsparcia w okolicach poziomu 1,1490.

Jak widzimy na wykresie sentymentu, ostatni spadek został wykorzystany do otwierania pozycji długich. Wybicie z Inside Bara będzie okazją do wejścia w longa. Kolejną okazją będzie re-test strefy wsparcia w okolicach poziomu 1.1580.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła wczoraj do istotnej strefy oporu, wcześniej wsparcia. Jeżeli ruch w górę i realizacja falowego układu 1212 ma się zrealizować z obecnych poziomów, to strefa powinna być pokonana mocnym momentum. Jeżeli opór zostanie odrzucony, powinniśmy oglądać kontynuację korekty i spadek w kierunku dołka, czyli okolic poziomu 1,2930.

Wykres sentymentu pokazuje wzrost pozycji krótkich przy równoczesnym spadku długich. Na wykresie powstał Inside Bar. Jeżeli testowany obecnie opór zostanie odrzucony i nastąpi wybicie z Inside Bara, będzie można otwierać pozycję krótką.


USD/JPY

Na parze USD/JPY oglądamy próby obrony istotnej strefy wsparcia. Jak na razie, próba ta ogranicza się do 70 pipsów. Niewykluczone, że korekta zwiększy swój zasięg i zobaczymy re-test okolic poziomu 111,800. Ruch spadkowy, jaki ostatnio oglądamy stał się już trendem, dlatego każdą korektę można wykorzystać do szukania pozycji krótkiej. Pokonanie testowanego obecnie wsparcia otworzy drogę do poziomu 110,300.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here