Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd250619

Para EUR/USD kontynuuje budowę scenariusza jaki nakreśliłem w zeszłym tygodniu. W ostatniej analizie spodziewałem się dobudowania drugiej nogi korekty prostej impulsu wzrostowego, jednak nic takiego nie miało miejsca, a sama korekta zakończyła się na fali c korekty nieregularnej. Mamy więc trójkę wzrostową i kilka ewentualnych scenariuszy do rozważenia. Parze udało się wybić górą z Inside Bara jaki powstał na wykresie tygodniowym, a tym samym z zakresu jaki został wyznaczony przez tygodniowe linie Tenkan i Kijun.

Parze udało się pokonać kluczową linię jaką jest Kijun W1 i do momentu zejścia poniżej, preferowanym scenariuszem jest ten wzrostowy. Zakłada on budowę układu 1212. Oznacza to, że para odrzuci testowaną obecnie strefę oporu i zacznie budowę fali drugiej fali trzeciej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu, będzie wspomniana linia Kijun W1. Na wykresie H1, będą to okolice chmury wzrostowej, co w przypadku odrzucenia linii pozwoli na szukanie pozycji pod właściwą falę trzecią. Przyspieszenie wzrostów z obecnych poziomów, oznaczać będzie zanegowanie układu 1212 i budowę normalnej fali trzeciej.

W drugim scenariuszu powstałą trójka wzrostowa jest falą A korekty prostej ostatnich spadków. W tym przypadku para odrzuci testowaną strefę podażową i rozpocznie budowę spadkowej fali B. Miejscem docelowym dla niej będzie tygodniowa linia Tenkan. Po zakończeni korekty zobaczymy wzrostową falę C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy250619

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Parze udało się zejść pod ostatni dołek i dotrzeć do strefy wsparcia. Patrząc na rysujący się od szczytu układ fal, można zakładać kilka scenariuszy. W pierwszym, para kończy budowę fali c w korekcie prostej. W tym przypadku będziemy mieli albo powrót do wzrostów z testem ostatniego szczytu włącznie, albo rozpoczęcie budowy fali B większej struktury korekcyjnej. W drugim scenariuszu para przyspieszy spadki, zmieniając ostatnią falę spadkową we właściwą falę trzecią. Na obecnym etapie nie widzę możliwości zagrania, dlatego wstrzymuję się z dokładaniem pozycji. Pierwszą okazją do podpięcia się pod spadki, będzie korekta ostatniej fali i ruch w rejony dziennej linii Tenkan.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here