Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po wybiciu dolnego ograniczenia konsolidacji zatrzymała się na strefie wsparcia, którym są ostatnie dołki. Jeżeli warianty wzrostowe mają dojść do skutku to para powinna w tych rejonach zacząć odbijać w górę. Wtedy w dalszym ciągu możliwy będzie wariant z formacją trójkąta jako falą czwartą ostatniej fali wzrostowej jak i z korektą prostą, w której obecny spadek byłby jej falą c. Na niższym TF widzimy, że do zakończenia fali przy idealnym impulsie brakuje jeszcze jednego zejścia pod dołek. Po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć odbicie w górę. Pokonanie testowanego obecnie wsparcia neguje scenariusz wzrostowy.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para znalazła się pod chmurą i wczorajszy ruch był jak na razie re-testem linii Senkou Span B. Obecnie para próbuje ją odrzucić, co powinno doprowadzić do testu dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Jego pokonanie wyprowadzi pozostałe linie, które ułożone są pro-spadkowo z chmury, co potwierdzi początek trendu spadkowego. Powrót pary powyżej Senkou Span A da szansę na ruch w kierunku linii Tenkan lub Kijun. Sentyment pozostaje nastawiony na wzrosty i obronę wsparcia, ale do sygnału na daleko, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Na parze GBP/USD oglądamy re-test górnego ograniczenia wewnętrznej strefy wsparcia. Jej odrzucenie powinno doprowadzić do kontynuacji spadków w kierunku poziomu 1,3890. Cały spadek od szczytu wygląda na impuls i dlatego powinien mieć on swoją kontynuację w postaci fali 3C. Najpierw jednak musi zostać on dokończony, a do tego brakuje jednej fali spadkowej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do linii Senkou Span A, która jest górnym ograniczeniem bardzo wąskiej chmury wzrostowej. Jej pokonanie powinno doprowadzić do przecięcia linii Kijun i Tenkan, co będzie potwierdzeniem dla ruchu spadkowego. Linia Chikou w dalszym ciągu opiera się węzłowi linii co może doprowadzić do odbicia i korekty ostatnich spadków. Sentyment powoli staje się neutralny. Widzimy lekką redukcję pozycji długich i powolny przyrost krótkich. Jeżeli powstanie korekta impulsu spadkowego i pojawi się sygnał na H4, będzie można szukać wejścia pod zagranie na falę 3C.


USD/JPY

Para USD/JPY po wybiciu ponad kluczową strefę oporu, pokonała kolejny poziom i zmierza powoli w kierunku poziomu 110.500. Poziom ten to kolejna strefa podażowa oraz zasięg dla formacji odwróconej głowy z ramionami. Obecnie oglądane wzrosty wyglądają na falę 3C, dlatego ruch w kierunku wspomnianego poziomu jest bardzo prawdopodobny.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że wczoraj para zatrzymała wzrosty na linii Senku Span B chmury spadkowej. Powstało małe cofnięcie, ale dzisiaj para próbuje po raz drugi pokonać ten poziom. Jeżeli się to uda, a linia Chikou wejdzie w chmurę, to otworzy się przestrzeń do kontynuacji wzrostów. Ewentualny re-test Senkou Span B przez cenę, będzie można wykorzystać do szukania pozycji zgodnej z momentum.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here