Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD bez przewidywanej przeze mnie wczoraj korekty, pokonała linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. W grę wchodzi kilka scenariuszy. Pierwszy zakłada, że oglądany spadek jest falą B w korekcie złożonej i po jej zakończeniu, czyli dokończeniu podfali c, para ruszy w górę budując wzrostową falę C. W drugim scenariuszu, wczorajszy spadek jest początkiem fali trzeciej. W tym przypadku para powinna zmierzać w kierunku ostatniego dołka, czyli poziomu 1,1215. Trzeci scenariusz, który pozwoli na dołączenie się do spadków zakłada, że wczorajszy spadek jest falą b w korekcie nieregularnej. Oznacza to, że zobaczymy teraz wzrostową piątkę w ramach fali c, czyli fali 2B wyższego rzędu.

eurusd250119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para wybiła dołem z chmury spadkowej co może być wstępnym sygnałem spadkowym. Linia Chikou również znalazła się pod linią ceny co dodatkowo potwierdza sentyment spadkowy. Obecnie warto jednak poczekać na re-test SSA od dołu i dopiero na H4 szukać pozycji przy jej odrzuceniu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd250119

Para GBP/USD wybrała scenariusz z rozwinięciem fali c w falę trzecią i po pokonaniu strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,2970 ruszyła w kierunku poziomu 1,3155, gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa. Strefa zaczyna być testowana, a to może oznaczać lokalną korektę i budowę fali czwartej budującego się od dołka impulsu wzrostowego. W przypadku odrzucenia poziomu, najbliższym celem dla pary powinny być okolice poziomu 1,2970, gdzie znajduje się niedawno pokonana strefa oporu. Jeżeli parze uda się teraz lub po korekcie pokonać 1,3155, to kolejnym celem dla ewentualnych wzrostów powinien być poziom 1,3500.

gbpusd250119ichi

Na wykresie Ichimoku para po wyjściu z chmury spadkowej i jej re-teście od góry, kontynuuje wzrosty w ramach fali trzeciej. Obecnie para dotarła do bardzo ważnej strefy oporu jaką jest linia Kijun z wykresu miesięcznego. Linia ta to wspomniany wcześniej poziom 1,3155. Obecnie para za bardzo oddaliła się od linii Tenakn i Kijun D1, dlatego szukając ewentualnego dołączenia się do wzrostów, lepiej poczekać na korektę i re-test przynajmniej Tenkan D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here