Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Niewiele dzieje się na parze EUR/USD. Para w dalszym ciągu pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma ważnymi poziomami i od tego, który zostanie pokonany zależą dalsze losy pary. Od dołu parę ogranicza kluczowe wsparcie i jego pokonanie może doprowadzić do pogłębienia spadków i ruchu w kierunku ostatniego dołka, a być może do powrotu do trendu. Pokonanie górnego ograniczenia, powinno dać odpowiedz na pytanie z jakim scenariuszem wzrostowym możemy mieć do czynienia. Pozostaje czekać.

eurusdichi241018

Na wykresie Ichimoku również bez zmian. Para zatrzymała się na miesięcznej linii Kijun. Jej pokonanie pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację spadków. Jeżeli jednak parze uda się obronić poziom i pokonać Kijun D1, będzie można z dużym prawdopodobieństwem zakładać realizację scenariusza ze wzrostową falą 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Troszkę ciekawiej zrobiła się na parze GBP/USD. Para dokończyła o czym pisałem ostatnio, drugą piątkę spadkową. Nie jest ona na tyle duża, żeby można było ją uznać za falę c korekty prostej, dlatego albo zostanie ona przedłużona i zobaczymy test ostatniego dołka, czyli fali A, albo będzie to pierwsza fala z układu 1212, a to oznaczać będzie mocne spadki na bazie właściwej fali 3. Również w przypadku tej pary, pozostaje czekać.

gbpusdichi241018

Na wykresie Ichimoku, para zatrzymała się na płaskiej linii SSB D1. Wyjście dołem, może oznaczać kończenie fali c, ale w tym przypadku para powinna od razu zawrócić i skierować się w kierunku Kijun D1. Na razie nie mam planu na tę parę. Czekam albo na korektę powstałej piątki w okolice Kijun D1 i tam poszukam pozycji krótkiej pod układ 1212, albo na dokończenie korekty prostej i ataku na Kijun D1, a potem Kijun Mn (przerywana górna linia).


USD/JPY

usdjpy241018

Troszkę więcej dzieje się na parze USD/JPY. Para kontynuuje budowę korekty ostatniego impulsu spadkowego (założenie). Cena dotarła do ważnej strefy oporu. Pierwsza próba odrzucenia poziomu nie powiodła się i po dotarciu do linii poprowadzonej po dołkach, para zawróciła. Jeżeli strefa podażowa, zostanie trwale odrzucona, a linia pokonana, to będzie można zakładać realizację scenariusza ze spadkową falą 3C.

Na wykresie Ichimoku para została zamknięta pomiędzy Tenkan i Kijun D1. Test Kijun i odrzucenie linii będzie dobrym momentem do szukania pozycji pod scenariusz spadkowy. Na wykresie H4, para znajduje się w chmurze spadkowej i wybicie z niej dołem może być pierwszą okazją do zagrania pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here