Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Wzrosty w ramach potencjalnej fali 3C na parze EUR/USD, po pokonaniu linii szyli formacji głowy z ramionami, dotarły do kolejnej strefy oporu. Od zakończenia dali 2B powstała trójka wzrostowa. Możliwe są dwa scenariusze. W pierwszym, oglądane wstępne odrzucenie strefy oporu, jest początkiem fali czwartej fali 3C i po jej zakończeniu zobaczymy wzrost w ramach fali piątej. Miejscem, które może zatrzymać spadki, jest pokonana ostatnio kluczowa strefa popytowa. W ten sposób albo cały układ wzrostowy zostanie zakończony, albo powstanie struktura 1212. W drugim scenariuszu, powstała trójka wzrostowa jest falą B w korekcie nieregularnej. W tym przypadku zobaczymy spadki w okolice dołka fali 2B.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało utrzymać się powyżej linii SSA Mn i do momentu jej pokonania, nastawiam się na kontynuację wzrostów. Ostatnia podfala wzrostowa, pokonała linię SSB D1, wychodząc z chmury, tym samym droga do wyższych poziomów została otwarta. Potencjalna fala czwarta, powinna zatrzymać się w okolicach linii Tenkan D1, co będzie okazją do szukania wejścia w longa pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD mocno odbiła od ważnej strefy oporu. Powstała formacja objęcia, która doprowadziła cenę w okolice niedawno pokonanej linii poprowadzonej po szczytach. Ruch ten może odbywać się w ramach fali 4 całego układu wzrostowego, lub być początkiem fali B większej struktury korekcyjnej. Całą strukturę, można również oznaczyć jako zakończony łączony zygzak, co może oznaczać zakończenie wzrostów i powrót do spadków. Dużo będzie zależało od kluczowej strefy wsparcia, którą para zaczyna testować. Jej pokonanie powinno uruchomić scenariusz z budową minimum fali B.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para nie poradziła sobie z bardzo ważną linią, jaką jest KIjun Mn (przerywana linia). Para zawróciła, pokonała linię Tenkan D1 i dotarła do chmury. Jest to okazja do szukania pozycji długiej. Jeżeli para odbije od SSB D1, pokona Tenkan tworząc impuls wzrostowy, to korekta i ponowny re-test Tenkan, będzie okazją do wejścia w pozycję.


USD/JPY

Para USD/JPY po pokonaniu oporu znajdującego się na poziomie fali B korekty prostej, dotarła do dolnego ograniczenia wyznaczonego na ostatnim szczycie. Cały układ wzrostowy od ostatniego dołka, jest trójką. Można brać pod uwagę trzy scenariusze. Pierwszy, to zakończenie korekty w ramach fali B i powrót do spadków w ramach fali C. Drugi to układ 1212 i po zakończeniu korekty fali 2, zobaczymy mocne wzrosty na bazie fali 33. Trzeci, to zakończenie fali 3 i budowa wydłużonej fali piątej (fala 1 i 3 są podobne).

Na wykresie Ichinoku widzimy, że para wstępnie pokonała linie SSA Mn i dotarła do przedłużonej, płaskiej linii SSA W1. Para dorzuciła linię Pin Barem i od tego czasu oglądamy próbę spadków. Najbliższym wsparciem dla pary jest linia Tenkan D1 i ewentualna korekta, powinna zmierzać właśnie w jej kierunku. Odrzucenie linii będzie okazją do szukania pozycji pod falę 33 lub 5.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here