Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD po odrzuceniu lokalnej strefy wsparcia ruszyła w kierunku poziomu 1.1820. Poziom był już odrzucany kilkukrotnie. Tak się stało i tym razem. Powstał Pin Bar , który sugeruje przynajmniej ruch w kierunku poziomu 1,1770. Jeżeli poziom zostanie pokonany, powinniśmy zobaczyć kontynuacje spadków w ramach fali C wyższego rzędu i test linii trendu. Jeżeli natomiast strefa zostanie wybroniona, możliwy będzie ruch w kierunku szczytu z początku sierpnia.

Sentyment układa się pod spadki i powstały niedawno Inside Bar można wykorzystać do zajęcia pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD wybiła dołem z formacji trójkąta i pokonała strefę wsparcia. Obecnie oglądamy próbę obrony ważnej strefy popytowej. Ponieważ ostatni spadek wyhamowuje, bardzo możliwy jest ruch w kierunku pokonanego oporu i jego re-test. Pokonanie wsparcia otwiera drogą w kierunku poziomu 1,2680.

Na wykresie sentymentu oglądamy ciągły przyrost pozycji długich i stopniową redukcję krótkich. Ja się wstrzymuję z otwieranie pozycji, aż do mocniejszego ruchu w jakimś kierunku.


USD/JPY

Para USD/JPY po dotarciu do lokalnej strefy oporu, odrzuciła ją i od tego momentu oglądamy ruch spadkowy. Powstała piątka spadkowa, która powinna mieć swoja kontynuację. Może to być ruch w ramach fali c korekty ostatniego wzrostu, który przerodzi się w większe odreagowanie. Może to być również początek kontynuacji trendu spadkowego i pokonanie bronionej od kilku dni strefy wsparcia. W następstwie czego powinniśmy zobaczyć spadek w kierunku poziomu 108,100.

Sentyment powoli układa się pod spadki. Widzimy wzrost pozycji krótkich i delikatną redukcję długich. Jeżeli powstanie ruch korekcyjny powstałej piątki i lokalny poziom oporu w okolicach 109,420 zostanie odrzucony, powstanie szansa do zajęcia pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here