Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji, która w dalszym ciągu może być trójkątem w ramach fali czwartej całego ruchu spadkowego. Powoli potencjalny trójkąt wypełnia się i wydaje się, że do jego zakończenia brakuje fali e. Wybicie z dołem potwierdzi scenariusz z kontynuacją spadków w ramach fali piątej. Obecnie para testuje jego górne ograniczenie wzmocnione strefą oporu, która przebiega na fali pierwszej ostatniego impulsu spadkowego. Jeżeli para pokona wspomnianą strefę oporu, wszystkie scenariusze spadkowe (trójkąt jako fala czwarta, impuls i obecnie jego korekta) przestaną obowiązywać.

Wykres Ichiomoku potwierdza ruch boczny jaki oglądamy od dłuższego czasu na tej parze. Linia Chikou znajduje się w cenie. Linie Tenkan i Kijun przeplatają się idąc w bok. Obecnie para testuje dolne ograniczenie chmury spadkowej co przy jej odrzuceniu i mocniejszym ruchu spadkowym może dać sygnał pod zagranie na wybicie z trójkąta. Najlepiej, jakby para wyraznym impulsem pokonała Kijun i go z re-testowała, dając jakiś sygnał z poziomu H4.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD dotarła ostatnio to kluczowej strefy wsparcia. Jak na razie strefa została odrzucona i od tego momentu oglądamy mocny impuls wzrostowy, który zakończył się na oporze. Powstała piątka wzrostowa, która powinna mieć swoją kontynuację. Dlatego ruch w kierunku górnego ograniczenia trójkąta jest całkiem możliwy. Żeby się tak stało, para musi pokonać poziom 1,3120. Do tego momentu w dalszym ciągu obowiązują scenariusze spadkowe.

Jak widzimy na wykresie Ichimoku, wspomniany poziom oporu zbiega się z liniami Kijun i Tenkan D1. Ponieważ jesteśmy pod linią Kijun, interesują mnie tylko scenariusze spadkowe. Powstała korekta jest na obecną chwilę tylko korektą ostatniej fali spadkowej i na wykresie H4 szukam sygnałów na kontynuacje spadków. Sentyment w przypadku tej pary jest neutralny, co pozwala na otwieranie shortów. Liczę na odrzucenie Kijun i korektę, a następnie falę c i ponowne odrzucenie Kijun co pozwoli parze na wykresie H4 dotrzeć do chmury i dać sygnał do spadków.


USD/JPY

Troszkę zepsuła się sytuacja na parze USD/JPY, a była całkiem klarowna. Zakładałem, że jesteśmy w fali 3C i po zakończeniu wzrostów w ramach fali iii, zobaczymy korektę i falę v kończącą całą sekwencje wzrostową. Stało się inaczej i para bardzo mocnym impulsem odrzuciła dolne ograniczenie strefy oporu. Impuls jest piątką, dlatego zakładam jego kontynuację. Biorę dwa scenariusze pod uwagę. W pierwszym zobaczymy mozolną wspinaczkę, która będzie oczekiwaną falą piątą i zapewne będzie załamana. W drugim, wszystko co się wydarzyło powyżej wali 1A, jest falą B w korekcie nieregularnej. W tym przypadku, powstały impuls spadkowy powinien przerodzić się w większe spadki, które mogą dotrzeć w okolice fali A korekty nieregularnej.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para walczy z linią Kijun. Jej pokonanie powinno doprowadzić do ruchu w kierunku chmury. Na taki scenariusz właśnie liczę. Pokonanie Kijun, jej re test i kontynuacja impulsu spadkowego. Jak powstanie korekta, będzie można określić zasięg dla powstałej fali i szukać wejścia na poziomie H4.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here