Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD w zeszłym tygodniu po udanym re-teście górnego ograniczenia konsolidacji, w której przebywała od 2015 roku, mocnym impulsem pokonała lokalne wsparcie w okolicach poziomu 1,1580. Od tamtego momentu oglądamy wzrosty, które powoli tracą na sile. Bardzo możliwa jest konsolidacja i zbieranie sił do kolejnego ruchu w kierunku poziomu 1.1900 lub korekta w okolice ostatniego szczytu. Do momentu utrzymania wykresu ponad poziomem kluczowym, czyli 1,1480-90 obowiązuje nowo powstały trend wzrostowy i każda korekta powinna być wykorzystana do szukania pozycji długiej.

Wykres sentymentu pokazuje jednak redukcję zarówno pozycji długich jak i krótkich i do momentu aż te proporcje nie ulegną zmianie na korzyść longów, muszę się wstrzymać z zajmowaniem pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Wykres pary GBP/USD po udanym re-teście i obronie poziomu lokalnej strefy wsparcia i zniesienia 61.8 procent ostatniej fali wzrostowej, dotarł do pokonanej w zeszłym tygodniu strefy podażowej. Jeżeli strefa zostanie odrzucona, należy spodziewać się spadków w kierunku ostatniego dołka. Natomiast jej pokonanie pozwoli myśleć o ruchu w kierunku poziomu 1,3300 i realizacji wariantu falowego 12 12.

 

Poziom sentymentu pozwala na otwieranie pozycji długiej. Tak więc, pokonanie oporu i jego re-test będzie okazją do szukania odpowiedniego setupu do zajęcia pozycji.


USD/JPY

Para USD/JPY zrealizowała minimalny zasięg dla formacji RGR i dociera właśnie do ważnej strefy wsparcia. Jeżeli strefa zostanie wybroniona, można będzie spodziewać się ruchu korekcyjnego ostatnich spadków. Być może nawet w kierunku ostatnio pokonanej strefy oporu w okolicach poziomu 111,800.

Wykres sentymentu od kilku dni pokazuje zmianę nastawienia. Nie wiadomo czy to zmiana trwała, ale pozycjonowanie zmienia się na pro spadkowe. Jeżeli powstanie jakieś odbicie do stref oporu, będę szukał okazji do otwarcia pozycji krótkiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

5 KOMENTARZE

  1. To się dogadaliśmy…:) Pana podejście do sentymentu jest jak najbardziej prawidłowe. Ja natomiast próbuję na żywym organizmie sprawdzić troszkę inne i zbudować pod to strategię. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam

  2. Panie Piotrze, chodzi mi póki co o źródło gdzie można podejrzeć sentyment klientów dukascopy. Czy jest to gdzieś na stronie u nich, czy być może gdzieś na platformie. Moim źródłem do tej pory jest Oanda polecam ( https://www.oanda.com/forex-trading/analysis/open-position-ratios) i mój broker FxPro. Chciał bym to sobie porównać z Dukascopy. Co do samej strategii, moje myślenie w tym zakresie jest odwrotne do tego które Pan stosuje w swojej strategii. Dla mnie przewaga którejś ze stron jest świetną okazją do szukania momentum po wybiciu ich stoplosów 🙂 ale mniejsza o to. Prośba jak powyżej. pozdrawiam!

  3. Witam, Jeszcze nie można znaleźć takowego. Strategia jest w trakcie tworzenia i jeszcze potrzebuję troszkę czasu na wyciągnięcie wniosków. Jak skończę, to zapodam odpowiednie info i opiszę dokładnie zasady jakim się kieruję. Pozdrawiam.

  4. Witam! Jest możliwe krótkie info gdzie można znaleźć info o otwartych pozycjach? czy jest to bezpośrednio na platformie? pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here