Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd240519

Para EUR/USD po wyrysowaniu piątki spadkowej, zrobiła tylko malutką jej korektę i ruszyła w dół. Liczyłem na większy ruch korekcyjny i na budowę spadkowej fali trzeciej, a nie fali c. Nic takiego jednak nie miało miejsca i para dokończyła budowę kolejnej trójki spadkowej. Patrząc od góry, mamy zakończoną sekwencje spadkową, którą można wpisać w zigzag. Możemy wziąć pod uwagę dwa scenariusze. W pierwszym, para zakończyła sekwencję spadkową na trójce, a oglądane dzisiejsze odbicie od strefy wsparcia, będzie początkiem większego odreagowania. Obecnie para znajduje się nad górnym ograniczeniem strefy popytowej, a jej re-test od góry, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod ruch w kierunku poziomu 1,1300. Drugi scenariusz jest również wzrostowy. Zakłada on budowę dużej fali B, czyli również powinniśmy mieć do czynienia z ruchem w kierunku poziomu 1.1300, a po jego zakończeniu kolejną falę spadkową.

eurusd240519ichi

Na wykresie Ichimoku para znalazła się ponownie pod wszystkimi liniami, które schodzą w dół. Oznacza to szukanie pozycji pod spadki. Jedynym układem na jaki mozna obecnie zagrać, jest układ 1212, czyli korekta i odrzucenie linii, a następnie budowa spadkowej fali 33. Problem w tym, że para od dłuższego czasu porusza się w wąskim zakresie, dlatego odpuszczam sobie grę na tej parze na jakiś czas. Od poniedziałku pojawią się nowe pary, które omówię i będą to pary, na których otwieram pozycje. Rano będzie pojawiał się przegląd potencjalnych scenariuszy, natomiast wieczorem omówienie otwartych pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy240519

Bardzo fajnie klaruje się sytuacja na parze USD/JPY. Jak wspominałem w poprzednim wpisie, można było rozpisać dwa scenariusze, z których jeden jest obecnie realizowany. Wygląda na to, że ostatnie wzrosty były falą c w korekcie nieregularnej. Para dotarła do strefy oporu, którą odrzuciła. Powstał Inside Bar, z którego para wybiła dołem, budując falę impulsu. Do jej zakończenia brakuje podfali piątej. Jeżeli powstanie, to korektę powstałego impulsu, będzie można wykorzystać do zagrania pod kontynuację spadków. Para znalazła się pod dolnym ograniczeniem strefy popytowej, który znajduje się na poziomie 109,700. Jeżeli para dobuduje wspomnianą falę piątą, to korekta własnie w rejony tego poziomu i jego odrzucenie będzie okazją do zagrania pod spadki.

usdjpy240519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odrzuciła tygodniową linię Tenkan i od tego momentu buduje falę impulsu. Najbliższym wsparciem jest tygodniowa linia Kijun i na niej impuls powinien zostać zakończony. Ewentualna korekta w kierunku Tenkan D1, będzie świetną okazją do szukania pozycji pod spadki. Na wykresie H4, para powinna wtedy przetestować chmurę i dać sygnał do wejścia.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here