Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

eurusd240419

Para EUR/USD pozostaje w kanale spadkowym. W zeszłym tygodniu mieliśmy próbę przełamania górnego jego ograniczenia oraz kluczowej strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1,1300. Próba nie powiodła się i oba opory zostały odrzucone. Powstała piątka wzrostowa może okazać się falą c w korekcie nieregularnej. Potwierdzeniem będzie zejście pary poniżej ostatniego dołka. W takim przypadku, kolejnym celem dla pary będzie dolne ograniczenie strefy wsparcia, czyli okolice poziomu 1.1170. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali C. Pokonanie tego poziomu otwiera drogę do dolnego ograniczenia kanału. Jednak do momentu zejścia pary pod dołek, można brać pod uwagę również wariant wzrostowy, w którym obecny spadek jest korektą wspomnianej wcześniej piątki wzrostowej. Obicie z obecnych poziomów powinno zakończyć falę 2b i doprowadzić to kolejnego testu kluczowej strefy podażowej.

eurusd240419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para korekta ostatniego impulsu spadkowego, dotarła fo tygodniowej linii Tenkan oraz dziennej Kijun. Linie zostały odrzucone. Na wykresie dziennym pojawił się sygnał sprzedaży, jakim jest wyjście z chmury spadkowej. Sygnału nie wykorzystałem, czekając na korektę i wejście z niższego TF. Obecnie tworząca się piątka spadkowa, jeżeli nie jest falą c w korekcie nieregularnej, powinna mieć swoją falę b, a to powinna pozwolić na kolejną szansę na wejście pod spadkową falę C. Na wykresie H4 będzie to re-test linii Tenkan D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy240419

Para USD/JPY od ponad tygodnia znajduje się w konsolidacji tuż nad ważną strefą wsparcia, która umiejscowiona jest na ostatnim szczycie. Obecnie para dotarła ruchem bocznym do linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Jeżeli nastąpi reakcja popytu, to można spodziewać się kolejnej fali wzrostowej, czyli fali c w fali C wyższego rzędu, lub fali trzeciej w układzie 1212. Zejście poniżej testowanej strefy pogłębi korektę ostatniej fali wzrostowej i do momentu pokonania ostatniego dołka, taki scenariusz jest podstawowym.

usdjpy240419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do wznoszącej się linii Tenkan D1i to może być sygnał do zakończenia korekty. Jeżeli parze uda się odrzucić linię, to powinniśmy zobaczyć kolejną falę wzrostową. W przeciwnym razie, para powinna zmierzać w kierunku płaskiej linii Tenkan W1, negując tym samym scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here