Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pokonała wczoraj dolne ograniczenie hipotetycznej formacji trójkąta i dotarła do górnego ograniczenia ważnej strefy wsparcia. Jeżeli parze uda się utrzymać ten poziom i wrócić do wnętrza konsolidacji, formacja dalej będzie aktualna. Drugą z możliwości jest zakończenie fali c w fali C korekty prostej. W tym przypadku również powinniśmy zobaczyć wzrosty, albo w ramach fali piątej całej fali wzrostowej, albo jako falę B większej struktury korekcyjnej. Pokonanie testowanej obecnie strefy wsparcia neguje warianty wzrostowe.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para wybiła dołem z chmury wzrostowej co jest słabym sygnałem sprzedaży. Linie Kijun i Tenkan ułożone są pro-spadkowo i powoli zaczynają podążać za ceną. Powstała chmura spadkowa, jednak jest ona płaska i bardzo wąska (choć powoli Senkou Span A zaczyna kierować się w dół). Linia Chikou pokonała linię ceny i znajduje się obecnie w chmurze. Sentyment wspiera scenariusze wzrostowe. Widzimy bardzo mocny przyrost pozycji długich. Obrona strefy wsparcia i powrót do wnętrza formacji pozwoli na szukanie pozycji na kontynuację wzrostów.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje spadki. Jeżeli popatrzymy na wykres na niższym TF, zobaczymy bardzo ładny impuls spadkowy. Ponieważ para pokonała dołek ostatniej fali wzrostowej, większość scenariuszy przestało obowiązywać i nastawiam się obecnie na kontynuację powstałego impulsu spadkowego. Każda próba wzrostu powinna być tylko jego korektą i przybrać formę fali 2B. Celem minimalnym dla takiego ruchu powinna być strefa wsparcia w okolicach poziomu 1,3780.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do bardzo wąskiej chmury wzrostowej. Linie Kijun i Tenkan spotkały się i jeżeli spadki będą kontynuowane powinniśmy zobaczyć ich przecięcie i potwierdzenie ruchu spadkowego. Linia Chikou walczy w dalszym ciągu z węzłem utworzonym przez Tenkan, Kijun , Cenę i Senkou Span A. Jego pokonanie również będzie potwierdzeniem dla obecnie oglądanego ruchu. Sentyment zupełnie nie potwierdza impulsu spadkowego. Cały ruch został wykorzystany do zajmowania pozycji długich lub uśredniania już posiadanych. Pozostaje obserwacja.


USD/JPY

Parze USD/JPY udało się wreszcie mocnym ruchem pokonać bardzo ważną strefę oporu. Było to również pokonanie linii szyi odwróconej formacji głowy z ramionami. Obecnie para dotarła do kolejnej strefy oporu i jeżeli zostanie ona pokonana do droga do wyższych poziomów i realizacji zasięgu dla RGR będzie otwarta. W przeciwnym wypadku można spodziewać się korekty i re-testu pokonanego wczoraj oporu.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para powoli dociera do linii Senkou Span B, która jest oporem. Zasięg dla fali E licząc dla pierwszej fali wzrostowej znajduje się w okolicach płaskiej linii Senoku Span B dlatego para ma jeszcze miejsce na ewentualne wzrosty. Jeżeli jednak uznamy, że mamy do czynienia z układem 1212 to zasięg dla takiego ruchu jest znacznie wyżej. Sentyment jak to często bywa przy takich mocnych wybiciach w przeciwnym kierunku do trendu, wariuje. Na potęgę otwierane są pozycje krótkie przez małych i jeżeli wzrosty będą kontynuowane powinny go jeszcze bardziej napędzać.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here