Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd240220

Para EUR/USD dotarła w zeszłym tygodniu do strefy wsparcia, którą można wyznaczyć pomiędzy poziomami 1,0780 i 1,0830. Para próbuje odbić w kierunku pokonanej ostatnio strefy, czyli okolic poziomu 1.0900. Powstała mocna świeczka popytowa, która może być początkiem takiego ruchu. Jeżeli spojrzymy na cały spadek od ostatniego szczytu, to widzimy, że ruch składa się z trzech fal. Wspomniane odbicie i ruch w kierunku 1.0900, powinien odbywać się w ramach fali czwartej. Fala druga była dynamiczna, więc teraz można spodziewać się albo korekty prostej albo czegoś w rodzaju trójkąta. Jeżeli taki ruch powstanie i para przetestuje strefę podażową i ją odrzuci, postaram się załapać na spadkową falę piątą. Problem polega jednak na tym, że jak zejdziemy na niższy TF to para znajduje się daleko od wszystkich linii Ichimoku i może nie pojawić się żaden sygnał pozwalający na zagranie. Pozostaje cierpliwa obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy240220

Nie lepiej jest na parze USD/JPY. Para po korekcie pierwszej fali wzrostowej, ruszyła dynamicznie w górę. Ruch ten odbywał się na wyraźnej fali trzeciej i dotarł do strefy oporu, którą można wyznaczyć na poziomie 112,000. Strefa została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki. Jeżeli para ma zamiar budować piątkę, to ruch ten powinien odbywać się w ramach fali czwartej. Dobrym miejscem do jego zakończenia będzie poziom 110,800, gdzie znajduje się wsparcie w postaci linii poprowadzonej po szczytach. W okolicach tego poziomu znajduje się dzienna linia Tenkan i jej re-test i odrzucenie mam zamiar wykorzystać do zagrania pod kolejną falę wzrostową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here