Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd240119

Impuls spadkowy, który powstał po odrzuceniu strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 1,1550, dotarł do linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Jak już wspominałem wcześniej możemy mieć zakończoną korektę prostą, a powstały impuls może być albo początkiem kolejnej fali spadkowej, albo falą a w fali B korekty złożonej. Obecnie liczę na korektę w kierunku poziomu 1,1450 i jego odrzucenie, co pozwoli na zakończenie fali 2c i będzie okazją do szukania pozycji pod spadkową falę 3c.

eurusd240119ichi

Na wykresie Ichimoku parze udało się pokonać tygodniową linię Tenkan, co skutkowało ruchem w kierunku dolnego ograniczenia chmury spadkowej. Obecnie oglądamy próbę budowy korekty, która powinna zmierzać w kierunku płaskiej linii SSB D1 i linii KIjun D1. Odrzucenie tych poziomów będzie okazją do zagrania pod spadkową falę 3c. Na wykresie H4 będą to okolice chmury spadkowej, a wyjście z niej lub re-test da sygnał do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy240119

Na parze USD/JPY oglądamy kontynuację odbicia zainicjowaną mocnym Pin Barem. Para pokonała pierwszą przeszkodę, która znajduje się w okolicach poziomu 109.000 i dotarła do kluczowej strefy oporu (109,700). Jej pokonanie otwiera drogę do kontynuacji wzrostów i rozbudowy obecnej fali jako trzeciej. Odrzucenie poziomu powinno zakończyć budowę korekty prostej w ramach fali czwartej i rozpocząć falę piątą całego impulsu spadkowego budującego się od szczytu lub rozpocząć falę B w korekcie złożonej. Potwierdzeniem scenariusza spadkowego, będzie pokonanie poziomu wyznaczonego przez szczyt fali a, czyli poziom 108,700.

usdjpy240119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła jak wspomniałem wyżej, kluczowej strefy oporu, którą wyznaczają linie: płaska i długa SSA W1, KIjun W1 i Tenkan Mn. Na wykresie dziennym widzimy, że para znalazła się powyżej płaskiej KIjun budując na obecną chwilę falę c korekty prostej. Dopiero pokonanie kluczowej strefy oporu pozwoli na jej rozwinięcie do fali trzeciej. Na obecnym etapie pozostaje czekać, albo na pokonanie oporu i jego re-test od góry, albo zejście poniżej Kijun D1 i poziomu wsparcia wyznaczonego na szczycie fali a.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here