Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd231019

Impuls na parze EUR/USD jaki buduje się od ostatniego dołka, dotarł do kluczowej strefy oporu jaką wyznacza tygodniowa linia Kijun. Cały układ jaki powstał, można rozpisać na dwa sposoby. Pierwszy to klasyczne 1212. W takim układzie oglądane odrzucenie Kijun W1 jest początkiem fali czwartej fali trzeciej. Po korekcie, która powinna zakończyć się w rejonach linii SSB chmury spadkowej, zobaczymy kontynuację wzrostów w ramach fali piątej fali trzeciej. Maksymalnie para może zejść do dziennej linii Tenkan. Jej pokonanie zaneguje przedstawiony scenariusz. W drugim układzie, mamy krótkie fali 1 i 3 oraz wydłużoną falę piątą. Oznacza to, że cały impuls został zakończony, a zapoczątkowana odrzuceniem Kijun W1 korekta jest falą 2B. Celem dla spadków będzie tygodniowa linia Tenkan, gdzie znajduje się zniesienie 50 procent powstałego impulsu. Po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy231019

Para USD/JPY pozostaje zamknięta w Inide barze tuż powyżej kluczowej, płaskiej linii Kijun W1. Mamy zakończoną falę 1A oraz pierwszą falę fali 3C (impuls jaki powstał po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan). Obecnie para testuje Kijun W1 czyli dolne ograniczenie IB. Od tego jak para na nie zareaguje zależeć będzie z jaką formą korekty będziemy mieli do czynienia. Odrzucenie Kijun W1 i dolnego ograniczenia IB zakończy falę 2b i już z obecnych poziomów zobaczymy wzrosty w ramach fali trzeciej fali 3C. Jeżeli jednak para wybije z formacji dołem, a to będzie oznaczało odrzucenie Kijun W1, to korekta będzie głębsza i para powinna zmierzać w kierunku dziennej linii KIjun. Tam będzie można szukać pozycji pod zagrania na kontynuację wzrostów. Pokonanie linii neguje scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here